Domov Šport Chodec Matej Tóth medzi najlepšími

Chodec Matej Tóth medzi najlepšími

0
0

Olympijský šampión v chôdzi na 50 km z brazílskeho Ria de Janeiro 2016 Matej Tóth je tretí najlepší chodec planéty v období rokov 1980-2020. Vyplýva to z rebríčka špecializovaného chodeckého internetového portálu MarciaDal-Mondo.com.

Vyššie spomenutý internetový portál zostavil poradie top päťdesiatkárov posledných štyroch dekád na základe priemeru 10 najlepších časov jednotlivých chodcov.

Do elitnej spoločnosti sa dostalo okrem Tótha aj ďalšie slovenské meno. Matej Tóth doposiaľ absolvoval 14 pretekov na 50 km, dvanásť z nich dokončil, pričom má priemer desiatich najlepších časov 3:40:39 h.

Pred 37-ročným rodákom z Nitry sú len francúzsky svetový rekordér Yohann Diniz s priemerom 3:38:19 h a Rus Denis Nižegorodov (3:39:31).

Až za slovenským chodcom sú esá ako Jared Tallent z Austrálie (4.) a Poliak Robert Korzeniowski (5.) – Tóthov chodecký vzor z mladosti.

Do elitnej historickej päťdesiatky „päťdesiatkárov“ sa dostal aj Tóthov predchodca v listine slovenských rekordérov na tejto trati Pavol Szikora, ktorému s priemerom 3:48:19 h patrí 42. miesto, v období rokov 1981-1990 sa však umiestnil na 9. priečke.

red, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Mračnová dostala cenu Laurel

Európske olympijské výbory (EOV) ocenili čestnú členku Slovenského olympijského a športové…