Domov Šport City obhájilo titul, malo však na mále

City obhájilo titul, malo však na mále

0
0

Futbalisti Manchestru City obhájili titul v najvyššej anglickej súťaži. V nedeľnom záverečnom 38. kole Premier League zdolali doma Aston Villu 3:2, hoci ešte v 76. minúte prehrávali 0:2. „Citizens“ si udržali na čele tabuľky jednobodový náskok pred druhým FC Liverpool, ktorému nestačilo ani víťazstvo nad Wolverhamptonom 3:1.

Liverpool, ktorý mal šancu na titul, no musel sám zabrať a pritom sa spoliehať na zaváhanie City, nezačal proti Wolverhamptonu najlepšie.

„The Reds“ síce strhli víťazstvo na svoju stranu v závere, no triumf vzhľadom na výsledok na Etihad Stadium na zisk titulu nestačil.

„Citizens“ od úvodu diktovali tempo hry a hráčom Aston Villy prakticky nepožičali loptu, no cez pevnú defenzívu hostí sa nevedeli presadiť. Naopak, zverenci trénera Stevena Gerrarda svoje ojedinelé šance premenili na dva góly.

Až gól Coutinha v 69. minúte na 0:2 prebudil zverencov trénera Pepa Guardiolu. V závere vrhli všetky sily do útoku a v priebehu piatich minút dokonale otočili skóre.

V 76. minúte hlavičkou znížil Ilkay Gündogan, o dve minúty neskôr presne namieril Rodri a v 81. minúte opäť Gündogan poslal City do vedenia.

Domáci si už náskok udržali a po záverečnom hvizde sa mohli spustiť na trávniku majstrovské oslavy. Hráči City sa stali ôsmykrát anglickými majstrami, získali šiesty titul v Premier League za 11 sezón.

Návod získal v Madride

„Títo hráči sú už teraz legendy, Premier League vyhrali štyrikrát za uplynulých päť rokov. Je mi ľúto, ale ľudia to musia uznať. Táto skupina futbalistov sa navždy zapísala do histórie klubu. To, čo sme dosiahli, je neskutočne ťažké.

V minulosti to dokázal Sir Alex Ferguson dva alebo trikrát s United a opäť som si uvedomil veľkosť jeho úspechov,“ citovala agentúra DPA trénera Pepa Guardiolu, ktorý doviedol k majstrovským hetrikom FC Barcelona (2009-2011) i Bayern Mníchov (2014-2016)…