Domov Šport Čo bude s hokejovým Slovanom?

Čo bude s hokejovým Slovanom?

0
0

Slovan Bratislava sa po siedmich sezónach v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) a nekončiacich sa finančných problémoch v máji tohto roka definitívne rozhodol, že v najbližšej sezóne vymení KHL za slovenskú extraligu. Má to však niekoľko háčikov.

Jediný slovenský zástupca v KHL sa v siedmich sezónach boril s dlhmi, čo vyústilo až do odchodu z prestížnej nadnárodnej súťaže.

Ak však chce Slovan pokračovať aspoň v slovenskej lige, musí splniť niekoľko podmienok. Jednu z nich, a to vyplatenie dlhu za štadión mestu Bratislava, už splnil, čo potvrdili aj predstavitelia mesta.

Slovan tak, nech už bude hrať v akejkoľvek súťaži, môže so svojím domovským stánkom počítať, ako však už predstavitelia klubu informovali, s mestom chcú rokovať o nižšom nájme, keďže príjmy tímu v Tipsportlige sa nebudú dať s tými z KHL porovnať.

Ďalšou podmienkou malo byť predloženie čestného prehlásenia o splatení podlžností voči hráčom, respektíve dohody s hráčmi o splátkových kalendároch, spoločnosti Pro‑Hokej do 1. júla.

Keďže sa tak nestalo, Pro‑Hokej nenavrhol Výkonnému výboru SZĽH udeliť Slovanu extraligovú licenciu. Z toho si však Slovan ťažkú hlavu nerobí. Postačí ak o splatených dlhoch či uzavretých dohodách bude informovať SZĽH do 1. augusta.

Aj keď Juraj Široký ml., viceprezident a člen predstavenstva klubu, informoval, že s väčšinou hráčov je klub dohodnutý na splátkových kalendároch, 28. júna podal jeden z bývalých hráčov klubu návrh na vyhlásenie konkurzu na klub.

O začatí  konkurzného konania rozhodne sudca 15. júla. Ak bude s návrhom súhlasiť, Slovan má veľký problém. Podľa smerníc SZĽH klubu, ktorý je v konkurznom konaní, nemôže byť udelená licencia.

max, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…