Domov Kultúra Čomu sa venujú hlavní predstavitelia Harryho Pottera dnes?

Čomu sa venujú hlavní predstavitelia Harryho Pottera dnes?

0
0

Príbehy o mladom čarodejníkovi Harrym Potterovi a jeho kamarátoch si získali po celom svete milióny čitateľov a fanúšikov. Aj vy ste s napätím čítali ďalšie pokračovania a verili, že sa im podarí zvíťaziť nad Voldemortom? Od filmovej premiéry 1. časti príbehov ubehlo už niekoľko rokov, a tak sme sa pozreli na to, čomu sa venujú hlavní hereckí predstavitelia dnes.

Daniel Radcliffe

V 11 rokoch dostal Daniel Radcliffe veľkú príležitosť stvárniť mladého čarodejníka Harryho Pottera.

Vo veku 17 rokov, keď skončil prácu na filmoch o Harrym Potterovi, šokoval nejedného fanúšika, keď sa predstavil na Broadwayi ako psychotický labilný chlapec, ktorý sa počas predstavenia objavil na javisku úplne nahý.

Jeho jedinečné úlohy sa týmto ani zďaleka neskončili. Zahral si napríklad Arthura Kippsa v thrilleri The Woman in Black, kde bol nútený ležať vo vnútri močaristých rašelinísk.

Neskôr strávil týždne štúdiom medicíny ako mladý lekár v televíznom seriáli Mladý lekársky zápisník.

Jednou z jeho posledných úloh je postava skutočného dobrodruha Yossiho Ghinsberga vo filme Jungle, ktorý ho tlačil do veľkých extrémov, pretože kvôli postave musel veľmi schudnúť. Hercovi sa vďaka svojmu talentu a príležitostiam úspešne darí zbaviť nálepky malého čarodejníka.

Emma Watson

Emma Watson, alias filmová Hermiona, ukázala svetu, že je nielen talentovanou herečkou, ale aj inteligentnou ženou, ktorej záleží na našej planéte.

Po natáčaní filmov sa herečka vrátila do školy, a následne spustila kampaň OSN pre rodovú rovnosť s názvom HeForShe, ktorá pomohla upraviť a znovu zadefinovať slovo feministka.

Herectvu sa však venuje aj v súčasnosti, zahrala si vo filmoch ako Kolónia či Noé, a jedným z jej posledných fimov je Kráska a zviera, kde stvárnila hlavnú postavu.

Rupert Grint

Rupert Grint, predstaviteľ najlepšieho Harryho kamaráta Rona, po skočení natáčania experimentoval s viacerými zvláštnymi úlohami.

Jeho prvé auto, ktoré dostal pri natáčaní posledného filmu Harryho Pottera, bola napríklad dodávka na zmrzlinu. To ho prinútilo zásobiť sa zmrzlinou a sladkosťami a predávať ich deťom v okolí jeho bydliska.

Tiež skúsil podnikať a otvoril si butikový hotel s názvom Rigsby‘s Guest House v anglickom Hertforde, ktorý však neskôr zavrel. Grint sa po rokoch rozhodol opäť vrátiť k herectvu, pracuje v divadle či v televízii.

Tom Felton

Herec Tom Felton stvárnil vo filmoch postavu Draca Malfoya, drzého mladíka, ktorý závidel Harrymu nielen kamarátov, ale aj jeho úspech.

Po skončení natáčania sa herec rozhodol, že sa i naďalej chce venovať herectvu, čo sa mu dodnes darí a zahral si v nejednom seriáli, filme či dokonca aj v divadle. Rovnako tak ho však baví aj hudba, vydal až štyri EP, kde spieva a hrá na gitare.

Matthew Lewis

Matthew Lewis stvárnil vo filmoch nesmelého Nevilla, ktorý však dokázal zachrániť v ten správny čas nejeden život. Aj on sa však snažil zbaviť nálepky Nevilla, po skončení natáčania začal poctivo cvičiť a vyrástol z neho veľký fešák.

Dokonca sa objavil ako model, len v spodnom prádle, na titulke časopisu Attitude. Lewis sa po rokoch opäť vrátil na filmové plátno, keď si zahral dlhoročného priateľa Louisy Clarkovej (Emilia Clarke) Patricka v romantickej dráme Me Before You.

Bonnie Wrightová

Keď skončili filmy o Harrym Potterovi, herečka, ktorá si zahrala malú Ronovu sestričku, odišla študovať na London College of Communication, kde dokonca napísala a režírovala krátky film s názvom „Separate We Come, Separate We Go“.

Od tej doby si zahrala vo filmoch ako After the Dark a Before I Sleep a momentálne hrá v novej verzii klasickej rozprávky A Christmas Carol.

Harry Melling

Harry Melling, ktorý si zahral nevďačnú úlohu rozmazaného Harryho bratranca Dudley Dursleya, sa rozhodol, že chce byť známy vďaka svojmu hereckému talentu a nie kilám navyše.

Podarilo sa mu zhodiť prebytočné kilá a v poslednej časti filmov mal na sebe už tukový oblek. Po skončení natáčania sa zapísal na Londýnsku akadémiu múzických a dramatických umení, kde sa venoval javisku.

Od tej doby hral v 12 hrách. Vo svojej prvej hre Matka odvahy a jej deti si zahral spolu s Fionou Shawovou, ktorá stvárnila vo filmoch jeho matku Petuniu Durselyovú. Rovnako ako jeho hereckí kolegovia, aj on sa dodnes úspešne venuje herectvu.

Radoslav Hoppej, foto: internet

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Kultúra

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…