Domov Slovensko Danko na návšteve v Bielorusku

Danko na návšteve v Bielorusku

0
0

Predsedu parlamentu Andreja Danka v priebehu minulého týždňa prijali na návšteve v Bielorusku. Privítal ho prezident Alexander Lukašenko spolu so šéfom Národného zhromaždenia Vladimirom Adrejčenkom.

Danko avizoval, že naše krajiny sa majú navzájom od seba čo učiť. Spolu s Lukašenkom rozoberali témy vzdelávania, ekonomiky a digitálneho priestoru.

„Hovorili sme aj o možnosti kooperácie v oblasti vzdelávania, uznávania diplomov, o možnostiach ekonomickej spolupráce. Najviac sme sa venovali rizikám modernej digitálnej doby,“ informoval Danko.

Spolu s Bieloruskom si uvedomujú riziká, ktoré moderná doba prináša, predovšetkým v spektre digitálneho priestoru. „Je nebezpečné, keď tieto médiá ovplyvňujú politiku.

Aké je nebezpečné, keď je obrovské množstvo politických strán,“ uviedol predseda NR SR.

Navštívil parlament

Stretnutie s predsedom parlamentu Vladimirom Adrejčenkom označil za veľmi plodné. „Bielorusko je nám ľudsky blízke. Máme obrovský potenciál v oblasti spolupráce vo vzdelávaní a zdravotníctve.

Slovensko potrebuje nové pracovné sily, máme sa v čom navzájom inšpirovať,“ zdôrazňoval po stretnutí Danko.

Pozvánka na Slovensko

Andrej Danko pozval čelných predstaviteľov Bieloruska i na tohtoročné oslavy 75. výročia SNP. „Bielorusi si veľmi vážia naše osobnosti, ktoré bojovali s partizánmi, preto som ich pozval,“ doplnil Danko.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…