Domov Slovensko Danko na tribúne s Putinom

Danko na tribúne s Putinom

0
0

Predseda parlamentu sa 9. mája zúčastnil v Moskve osláv víťazstva Sovietskeho zväzu nad nacistickým Nemeckom a nad fašizmom. Oslavy sa konali už tradične na Červenom námestí sprevádzané veľkou vojenskou prehliadkou. Andrej Danko si túto príležitosť zúčastniť sa nenechal ujsť a pozvanie s radosťou prijal.

Šéf Národnej rady Slovenskej republiky bol jediným predsedom parlamentu z členských krajín Európskej únie, ktorý sa týchto osláv zúčastnil.

Deň víťazstva v Moskve bol sprevádzaný prehliadkou vojenskej techniky a bol pripomienkou toho, čo musel Sovietsky zväz pre porážku fašizmu obetovať.

Danko sedel na čestnej tribúne spolu s ruským prezidentom Vladimirom Putinom a vychutnával si prehliadku takmer 130 kusov vojenskej techniky a 13 600 vojakov.

Danko s Putinom vtipkovali

Pri spomienke na krvavé udalosti 2. svetovej vojny mal Andrej Danko možnosť pohovoriť si s ruským prezidentom Putinom a stretol sa i s premiérom Dimitrijom Medvedevom, ale aj ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom.

„V mene Slovenskej republiky a slovenských občanov som sa poďakoval prezidentovi Putinovi za to, že sme boli oslobodení ich starými rodičmi a rodičmi,“ povedal Danko. Povedal aj to, že v Rusku tieto dni osláv vnímajú veľmi citlivo.

Danko takisto mierne zavtipkoval a Putinovi povedal, že ak sa Rusko dostane do finále majstrovstiev sveta v hokeji, rád ho na Slovensku uvíta. Tiež informoval, že Slovensko onedlho navštívi minister zahraničia Sergej Lavrov.

Nikto tam nie je častejšie

Dankove sympatie k Rusku, hoci nie sú jeho osobou vyjadrovaná explicitne, sú pomerne zrejmé. A to minimálne z toho dôvodu, že je prvým slovenským predsedom NR SR, ktorý do Ruska chodí ako na „klavír“.

Predseda SNS argumentuje tým, že všetky jeho cesty do Ruska sú na pozvanie. Náš druhý najvyšší ústavný činiteľ by ale mal kroky, akými sú zahraničné cesty, konzultovať aj s ministrom zahraničných vecí Miroslavom Lajčákom. To však nerobí.

Denis Ruščák, foto: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…