Domov Ekonomika Danko sa ospravedlnil za Richtera

Danko sa ospravedlnil za Richtera

0
0

Blížiace sa voľby nestavajú proti sebe len koalíciu a opozíciu, ale aj tých, ktorí boli posledné roky partnermi. Aj v rámci koalície sa už začal boj o voliča. Najnovšie si predseda národniarov rypol do smeráckeho ministra práce.

Andrej Danko sa v relácii televízie TA3 ospravedlnil dôchodcom za to, že mnohým z nich neboli dodnes vyplatené zvýšené minimálne dôchodky. „Asi 280 tisíc dôchodcov malo mať od 1. 1. 2020 vyššie dôchodky o 55 eur mesačne.

Dodnes však Sociálna poisťovňa vyplatila len niekoľko 10 tisíc ľuďom vyššie minimálne dôchodky,“ povedal predseda SNS, pričom vraj on sám vyvíja maximálne úsilie, aby všetkým dôchodcom poberajúcim minimálny dôchodok bola vyplatená chýbajúca suma v čo najkratšom čase.

„Ospravedlňujem sa dôchodcom za ministra Jána Richtera, že to nebol schopný urobiť a že ich zatiaľ nevyplatil.

Vyzývam pána Richtera, aby bezodkladne konal a ponúkam mu pomocnú ruku a súčinnosť tak, aby naše staré mamy a starí otcovia dostali peniaze, na ktoré majú nárok, v čo najkratšom čase,“ povedal šéf národniarov, čím príliš nepotešil smeráckeho ministra práce, ktorý na slová ešte stále koaličného kolegu aj hneď reagoval.

„Musím sa opäť ohradiť voči osobným útokom predsedu SNS Andreja Danka voči mojej osobe a celému ministerstvu v súvislosti s vyplácaním minimálnych dôchodkov Sociálnou poisťovňou,“ začal minister Ján Richter svoje oficiálne vyjadrenie.

„Veľmi ma mrzí, že predseda SNS naďalej vytrvalo ignoruje všetky argumenty a varovania odborníkov a Sociálnej poisťovne.

Všetky odborné reakcie k poslaneckému návrhu SNS k úprave minimálnych dôchodkov od začiatku konštatovali aj to, že termín účinnosti zákona nie je reálny a vyplácanie nových minimálnych dôchodkov pre približne 120 tisíc dôchodcov sa napriek maximálnej snahe Sociálnej poisťovane nemôže stihnúť do začiatku tohto roka,“ vyjadril sa minister a zároveň dodal, že Sociálna poisťovňa vyvíja maximálne úsilie, aby čo najskôr reálne naplnila novelu zákona.

Zroveň ubezpečil dôchodcov, že nikto z nich nepríde ani o cent a že niektorí dostanú svoj nárok doplatený spätne.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Ekonomika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Deň, keď Little boy zničil Hirošimu

6. augusta uplynie 77 rokov od prvého použitia nukleárnej zbrane armádou USA. Tú využili p…