Domov Slovensko Danko sa vracia: Mám dostatok síl

Danko sa vracia: Mám dostatok síl

0
1

Hoci sa ešte pred pár mesiacmi zdalo, že dá bývalý predseda parlamentu a Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko politike definitívne zbohom, realita je dnes iná. Danko oznámil, že sa bude opätovne uchádzať o dôveru straníckych štruktúr v boji o predsednícku stoličku SNS.

Po pre SNS mimoriadne neúspešných februárových parlamentných voľbách Andrej Danko oznámil, že sa celé vedenie strany vzdá svojich postov.

Navyše jeho niekoľkomesačné stiahnutie sa z verejného života nasvedčovalo tomu, že sklamanie z volebného výsledku bolo u neho také veľké, že ho v politike už neuvidíme. Nie je to však tak.

Opäť bude kandidovať

Už pred mesiacom sme informovali, že Danko brázdi slovenské regióny a na otázky, či sa chce vrátiť na predsednícku stoličku neodpovedá.

Následná aktivita, kedy SNS z jeho iniciatívy začala zbierať podpisy pod referendum za predčasné voľby, signalizovala, že bývalý predseda parlamentu naberá druhý dych.

Len pred pár dňami na sociálnej sieti oznámil, že bude opäť kandidovať na predsedu SNS.

„Prijímam nominácie Krajských rád SNS na post predsedu. Mám dostatok síl a životného ponaučenia na politický boj. Čas mi dáva v mnohom za pravdu,“ uviedol na facebooku.

V tlačovej správe, ktorú médiám zaslala strana SNS ďalej uviedol:

„Ďakujem každému členovi SNS a sympatizantom, ktorí veria v to, že Slovenská národná strana sa vráti tam, kam patrí. Som presvedčený, že mám dostatok síl na to, aby sme vytvorili protipól súčasnej vláde SR a túto vládu spoločnými silami zastavili.“

Kandidovať má aj Hrnko

Zaujímavosťou je, že Danko má už v boji o predsednícku stoličku aj svojho protikandidáta.

Krajská rada SNS v Banskej Bystrici nominovala za kandidáta do kresla predsedu národniarov exposlanca a bývalého podpredsedu strany Antona Hrnka.

Ten Danka pred mesiacom výrazne skritizoval, pričom najviac zarezonovalo jeho vyjadrenie adresované Dankovi: „S tebou na čele SNS skončí… Ty si sa zaslúžil len o to, že SNS je momentálne na dne,“ odkázal Hrnko svojmu bývalému šéfovi.

I on sa po februárových voľbách dušoval, že sa do vrcholových straníckych funkcií vrátiť nechce.

Snem SNS, na ktorom sa rozhodne o tom, kto najstaršiu politickú stranu na Slovensku povedie ďalej, sa má uskutočniť 12. septembra v Liptovskom Mikuláši.

Dankova „kariéra“ v SNS

Andrej Danko sa predsedom SNS stal v októbri 2012, keď na tomto poste nahradil Jána Slotu po tom, čo sa strana vo voľbách 2012 nedostala do parlamentu.  

Dankovi sa podarilo obnoviť dôveru v stranu a po voľbách v roku 2016 sa národniari do parlamentu vrátili.

Navyše sa stali aj súčasťou vládnej koalície spoločne so stranami Smer-SD, Most-Híd a Sieť, pričom Danko zaujal druhú najvyššiu ústavnú funkciu, keď sa stal predsedom parlamentu.

V tohtoročných februárových voľbách však získala SNS len 3,16 % hlasov a skončila mimo parlamentu.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…