Domov Slovensko Desiatky prípadov nákazy v domove dôchodcov!

Desiatky prípadov nákazy v domove dôchodcov!

0
0

Až 48 prípadov ochorenia COVID-19 evidujú v Domove sociálnych služieb v Pezinku. Sedem z nich je hospitalizovaných v Univerzitnej nemocnici v Bratislave. Zo 48 prípadov ide o 43 klientov a piatich zamestnancov.

K pondelku testovali celkovo v domove 78 klientov a 25 pracovníkov, ďalších 45 ľudí na testovanie z kapacitných dôvodov čakalo. 7

Zariadenie bolo v karanténe už od soboty, a boli tu prijaté viaceré opatrenia, napríklad ho stráži polícia, zvýšila sa hygiena a ľudia, ktorí mali pozitívne výsledky na chorobu sú oddelení od ostatných.

Okrem toho zamestnanci, ktorí sa v týchto dňoch budú o klientov starať, ostali v zariadení aj prespávať. Zatiaľ, čo v pondelok bolo na Klinike infektológie UNB z Domova sociálnych služieb v Pezinku hospitalizovaných sedem klientov, v utorok k nim pribudli ďalší piati pacienti.

Jeden z nich bol na umelej pľúcnej ventilácii, ostatní boli v relatívne stabilizovanom stave. Ako uviedla hovorkyňa nemocnice Eva Kliská, pri pacientoch je rizikový najmä ich vysoký vek a zdravotný stav sa tak môže kedykoľvek zmeniť.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí na tlačovej konferencii informoval, že situáciu v danom zariadení monitorujú už dva týždne.

Prvotné informácie, ktoré rozširoval premiér Matovič, o tom, že seniorov mohla nakaziť zamestnankyňa, ktorá zatajila zahraničnú dovolenku, sa však nepotvrdili a zatiaľ nie je podľa ministra jasné, ako sa vírus do zariadenia dostal.

ano, SITA, foto: internet

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Slovan sa predstaví v Lige majstrov

HC Slovan Bratislava bude v sezóne 2021/22 zastupovať v hokejovej Lige majstrov (CHL). Ved…