Domov Šport Djokovič s historickou tisíckou a titulom z Ríma

Djokovič s historickou tisíckou a titulom z Ríma

0
0

Srbský tenista Novak Djokovič si pripísal prvé turnajové prvenstvo v roku 2022, vo finále antukového turnaja ATP Masters 1000 v Ríme zdolal Gréka Stefanosa Tsitsipasa 6:0, 7:6 (5). Svetový hráč číslo jeden si pripísal 87. turnajový triumf v kariére, v metropole Talianska zvíťazil šiestykrát.

Djokovič potvrdil, že sa pred druhým grandslamovým turnajom sezóny dostáva opäť do formy a úspešne zvládol generálku na Roland Garros. Súboj bol zároveň reprízou minuloročného finále v Paríži.

„Zlepšujem sa“

Víťaz turnaja Masters v Monte Carle a semifinalista v Madride Tsitsipas nezvládol úvodný set a prehral ho hladko 0:6. V druhom však prelomil podanie súpera ako prvý a za stavu 5:3 podával na zisk setu. Neuspel a Djokovič napokon využil v tajbrejku hneď svoj prvý mečbal.

„Pripravil som si jasnú stratégiu, no napriek tomu som prekvapil aj sám seba, ako dobre mi to v prvom sete išlo. Na začiatku druhého ma však súper zastihol nepripraveného…