Domov Šport DK SFZ rozhodla: Pokuty pre kluby a zákazy vstupu pre fanúšikov

DK SFZ rozhodla: Pokuty pre kluby a zákazy vstupu pre fanúšikov

0
0

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) minulý týždeň rozhodla o trestoch pre FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava za udalosti z nedohratého a neskôr skontumovaného derby Fortuna ligy, ktoré sa hralo 17. októbra a hlavný rozhodca ho po bitkách chuligánov oboch táborov priamo na ihrisku predčasne ukončil.

Podľa rozhodnutia DK SFZ musí trnavský Spartak ako organizátor zápasu zaplatiť pokutu 35 000 €, bratislavský Slovan zas zaplatí 20 000 €. Ďalšie tresty sa týkajú zákazu vstupu divákov.

Spartak odohrá tri najbližšie domáce zápasy bez nich, vstup bude umožnený iba deťom do 15 rokov. Fanúšikovia Slovana nemôžu vycestovať na štyri najbližšie stretnutia na ihriskách súperov.

DK SFZ navyše udeľuje fanúšikom oboch klubov zákaz do konca súťažného ročníka vycestovať na vzájomné zápasy.

Čo sa v 11. kole stalo?

Športová rivalita tradičných súperov sa v 161. derby zvrhla na potýčky medzi chuligánmi, ktorí vybehli na trávnik trnavského Štadióna Antona Malatinského a bili sa medzi sebou.

Výtržníci opustili ihrisko po asi piatich minútach boja, po ktorom zostal ležať na zemi jeden z nich. Po čase zo sektora bratislavského Slovana začala znova lietať pyrotechnika na západnú tribúnu.

Následne vstúpili do sektoru priaznivcov hostí policajní ťažkoodenci a vytlačili ich mimo štadióna. Hra bola ďalej prerušená, hráči sa nachádzali v kabínach a diskutovalo sa o budúcnosti zápasu.

Hlavný rozhodca Filip Glova napokon prišiel na ihrisko a gestom ukázal, že v dueli sa nebude pokračovať.

Utrpel najmä futbal

DK SFZ na štvrtkovom zasadnutí riešila zápas v nadväznosti na organizačné zlyhania a správanie fanúšikov. Jeho športový osud určilo týždeň predtým Prezídium Únie ligových klubov (ÚLK), ktoré podľa súťažného poriadku odsúhlasilo kontumáciu duelu výsledkom 3:0 v prospech Slovana…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…