Domov Zdravie Domáca akupresúra vám uľaví od zdravotných problémov

Domáca akupresúra vám uľaví od zdravotných problémov

0
1

Akupresúra je známa liečebná metóda pochádzajúca z Číny. Ide o alternatívnu metódu, ktorá je založená na masírovaní zázračných bodov na vašom tele. Aj keď nie ste skúseným terapeutom, takýmto jednoduchým spôsobom si určite dokážete pomôcť aj vy.

To, že naše telo je zázračné a aj to, že s každým menším problémom netreba hneď bežať k odborníkovi, potvrdí aj tento článok. V prípade menších zdravotných problémov, ktoré sa chronicky neopakujú, je akupresúra vhodnou liečebnou metódou.

Ak ale problémami trpíte častejšie, prípadne úľava po masáži neprichádza, určite zájdite za odborníkom, ktorý váš problém vyrieši.

Búšenie srdca a pocity úzkosti

Zvýšenie srdcovej frekvencie a pocity búšenia srdca patria medzi najnepríjemnejšie ťažkosti. U človeka to následne vyvoláva úzkosť a strach. Aj takéto problémy dokáže účinne odstrániť jeden bod na vašom tele.

Ide o miesto v strede hrudníka, ktoré sa v akupresúre označuje „more pokoja“. Postup na úľavu od takýchto ťažkostí pomocou tohto zázračného bodu je úplne jednoduchý.

Stačí, ak tento bod pevne palcom stlačíte a budete pri tom zhlboka, rovnomerne a pomaly dýchať. Pocit úľavy by sa mal dostaviť po približne dvoch minútach.

More pokoja.

S úzkosťou zatočíte aj pomocou ďalšieho bodu, ktorý sa nachádza na obočí, nad vnútorným kútikom očí. Aj tento bod má v akupresúre svoje pomenovanie –„tretie oko“.

Stimulovať ho môžete tak, že zavriete oči na minútu, jemne naň zatlačíte a pri tom budete pomaly a zhlboka dýchať. Tento bod je v akupresúre využívaný aj pri nádche. V takomto prípade je ale tento postup potrebné opakovať aspoň tri razy za deň.

Tretie oko

Migréna a bolesti hlavy

Častými a nepríjemnými zdravotnými problémami sú bolesti hlavy či migréna. Väčšina ľudí si s takýmito ťažkosťami najčastejšie poradí pomocou tabletky.

V tradičnej medicíne ale stačí stimulácia niekoľkých bodov na tele. Na tvári je to nos a miesto v blízkosti očí. Postup je jednoduchý. Najskôr palcom zatlačte na pravý a ľavý koreň nosa tak silno, ako znesiete. Následne krúživými pohybmi masírujte rovnú plochu medzi očami a ušami.

Na bolesti hlavy pozná akupresúra aj ďalší liek. Nachádza sa na dlani medzi palcom a ukazovákom. Tento bod budete stimulovať tak, že ho krúživými pohybmi pomasírujete.

Univerzálny bod nad perou

Akupresúra dokáže vyriešiť aj nepríjemné pocity mdlôb a pocity odpadnutia. Bod, ktorý tento problém účinne vyrieši je veľmi jednoduché nahmatať. Ide o miesto medzi hornou perou a nosom.

Aj ten stimulujte jemnou masážou. Okrem týchto nepríjemností má tento bod aj ďalšie využitie. Jeho stimuláciou dokážete kontrolovať chuť do jedla. To sa zíde najmä tým, ktorí majú vysoký apetít.

Zu San Li

Zu San Li je pomenovanie jedného z najčastejšie používaných bodov v akupresúre, aj akupunktúre. Nahmatať ho je ale trochu náročnejšie ako v predchádzajúcich prípadoch.

Najjednoduchšie to bude, ak si položíte pravú ruku na pravé koleno a ľavú zas na ľavé. Bod Zu San Li, alebo tiež „bod dlhovekosti“ sa nachádza približne v tých miestach, kde končí váš prstenník, v malej jamke medzi kosťami (medzi píšťalou a ihlicou).

Skutočne sa oplatí nájsť ho, pretože ide o veľmi zázračné miesto na tele. Riadi totiž činnosť orgánov v dolnej časti tela. Predovšetkým má na starosti správne fungovanie tráviacich orgánov, pohlavných orgánov, obličiek a tiež nadobličiek.

Masáž tohto bodu dokáže skutočné zázraky. Pomôže prekonať stres či napätie. Je toho ale ešte omnoho viac. Jeho stimulácia prispieva k liečbe viacerých chorôb, ako sú napríklad tráviace ťažkosti, impotencia, inkontinencia, či dokonca čkanie.

Zu San Li

Efektívna reflexológia

Reflexológia je pomenovanie ďalšej účinnej terapie pochádzajúcej z tradičnej medicíny. Ide o reflexnú masáž chodidla, ktorá dokáže pomôcť vo viacerých prípadoch.

Na chodidle sa totiž nachádza asi 7 tisíc rôznych nervových zakončení. Pre obyčajného človeka, ktorý nemá v tomto odbore znalosť je ale nemožné poznať každý zázračný bod na chodidle.

Existuje ale viacero inštruktážnych videí, ktoré vám dokážu pomôcť. Ak ale nemáte žiadne konkrétne vážne ťažkosti, po náročnom pracovnom dni by vám mala pomôcť aj jednoduchá masáž chodidla na rôznych miestach.

Asi najjednoduchším bodom, ktorý jednoducho nahmatáte sa nachádza v strede chodidla, ktorý je prepojený s brušnými orgánmi. Spojený je s pankreasom, žlčníkom, hrubým a aj tenkým črevom. Preto je stimulácia tohto bodu účinná pri nevoľnostiach a bolestiach žalúdka.

Akupresúrne body na chodidle

Zázračná dlaň

Aj na našej dlani, podobne ako na chodidle sa nachádzajú body, ktoré dokážu skutočné zázraky. Naše ruky predstavujú akúsi mapu všetkých orgánov v tele.

Podobne ako pri chodidle je nemožné, ovládať každý článok prsta, či každý kúsok na dlani. Pomôcť si teda môžete masážou, ktorou budete stimulovať viacero orgánov.

Postup je v celku jednoduchý. Začnite s masážou prstov od ich končekov, pričom budete smerovať k srdcu. Každý prst je ale úplne iný. Palec masírujte v prípade, že pociťujete únavu a stres. Ukazovák zas v prípade, že ste nervózny a rozladený.

Masážou prostredníka zas dokážete odstrániť bolesti hlavy, krku a poruchy spánku. Prstenník masírujte, ak vás bolia kolená, kašlete alebo máte zažívacie ťažkosti. No a masáž malíčka zas dokáže pomôcť pri menštruačných bolestiach či bolestiach chrbta.

Pri masáži by ste nemali obísť ani stred dlane. Jej masáž by mala podľa odborníkov pomôcť odstrániť žalúdočné problémy a nevoľnosti.

Akupresúrne body na dlani.

Akupresúra je teda zložitá procedúra, ktorú ovládajú len skúsení terapeuti. Takýmito jednoduchými trikmi si ale dokážete pomôcť aj vy sami.

puma, foto: depositphotos, internetNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zdravie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Mračnová dostala cenu Laurel

Európske olympijské výbory (EOV) ocenili čestnú členku Slovenského olympijského a športové…