Domov Šport Dončič s lukratívnou zmluvou

Dončič s lukratívnou zmluvou

0
0

Slovinský basketbalista Luka Dončič podpísal so svojím klubom NBA Dallas Mavericks novú zmluvu na päť rokov v celkovej hodnote 207 miliónov dolárov. Stalo sa tak krátko po jeho návrate z olympijských hier v Tokiu, kde však tesne na medailu nesiahol.

Ide o maximálne možné predĺženie po nováčikovskom kontrakte, potvrdil portál profiligy. „Dnes sa mi splnil sen. Basketbal mi dal už tak veľa, dostal som sa na krásne miesta. Som dojatý, že môžem zostať súčasťou Mavericks a užívať si priazeň fanúšikov.

Tiež s radosťou oznamujem vznik charitatívnej nadácie s mojím menom,“ uviedol Slovinec v oficiálnom komuniké ešte pred tlačovou konferenciou v Ľubľane, na ktorej sa zúčastnili majiteľ Dallasu Mark Cuban, generálny manažér Nico Harrison, tréner Jason Kidd aj nemecká klubová legenda Mavs Dirk Nowitzki.

Dvadsaťdvaročný Dončič doviedol svoju krajinu k štvrtému miestu na OH v Tokiu, keď sa vo svojej olympijskej premiére blysol 48 bodmi proti Argentíne. Šikovný rozohrávač pôsobí v NBA od roku 2018…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…