Domov Komentáre DORČÁK: Klamár Sulík

DORČÁK: Klamár Sulík

0
0

V čase, keď vláda berie peniaze zdravotníkom, keď nie je na zvyšovanie platov, dôchodkov, keď vláda dokonca nechce vykompenzovať príjem matkám, ktoré musia zostať s deťmi doma, lebo im zatvorili školu, či škôlku, si Richard Sulík urobil výlet do Dubaja. Samozrejme, za štátne. Zobral špeciál, do neho naložil svoju dcéru a jej bývalého šéfa, zopár kolegov, novinárov a podnikateľov a hurá na Expo.

Po vlne kritiky sa to Sulík rozhodol obhájiť na tlačovke. Od rétoriky, že nerozumie, prečo by svoju Sašku nemal vziať do Dubaja, veď je s ňou tak málo, prešiel až k rétorike neviem.

Sulík nevie, ako mohla od jeho rezortu dostať zmluvu, podľa ktorej je táto právnická koncipientka expertkou na energetické právo, on nevie, ako sa mohlo stať, že rovnakú zmluvu dostal aj jej šéf, mimochodom, právnik, ktorý okrem tejto zmluvy dostal aj zmluvu od

Úradu pre reguláciu sieťových odvetví na právne služby. A teraz sa podržte. Organizácia, ktorá spadá pod Sulíka, mu za jeden úkon zaplatí viac ako 14 000 eur! Ale tento človek, Radoslav Zigo, má však k SaSke bližšie, ako by sa zdalo.

Sulík ho totiž spravil podpredsedom predstavenstva aj v Slovenských elektrárňach, kde od 21. novembra minulého roka do konca roka zarobil viac ako 8 000 eur. Za mesiac a týždeň! A to nehovorím o tom, že v minulom volebnom období bol poslaneckým asistentom jeho dnešného štátneho tajomníka Galeka.

Richard Sulík sa síce snažil obhajovať neobhájiteľné, ale nešlo mu to. Čím viac otázok na tlačovke padalo, tým častejšie používal odpoveď neviem. A účasť R. Ziga v Dubaji obhajoval tak, že bol náhradníkom za šéfa elektrární, ktorý tam mal pôvodne ísť, ale ochorel.

Sulík však zabudol na to, že zrejme niekto z jeho ľudí zavesil pasy celej delegácie na internet a tak sme prišli nielen na to, že si z pracovnej cesty urobil rodinný výlet, ale aj na to, že s kamennou tvárou klamal.

Pán Zigo totiž nebol v Sulíkovej delegácií ako zástupca elektrární, ale ako zástupca advokátskej kancelárie, ktorá ešte donedávna zamestnávala jeho dcéru a ktorá dostala rozprávkovú zmluvu od ÚRSO.

Toto je typický prípad klientelizmu a rodinkárstva a Sulík by mal okamžite opustiť svoj post. A mal by ukázať, koľko platila Zigova advokátska kancelária jeho dcére, keď tam pracovala.

Martin Dorčák, zakladajúci člen strany HLAS – sociálna demokraciaNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 31-32/2022: Okrem slniečka nám podkurujú aj politici

Toto leto je poriadne horúce. A to nehovoríme len o vonkajšej teplote. Poriadne sa potíme …