Domov Slovensko DORČÁK: Remišová klame, aj keď nemusí

DORČÁK: Remišová klame, aj keď nemusí

0
0

Podpredsedníčka vlády a ministerka zodpovedná za čerpanie eurofondov Veronika Remišová klame, aj keď nemusí. Tvrdí to bývalý poradca bývalých vicepremiérov Petra Pellegriniho a Richarda Rašiho, odborník na eurofondy a regionálny rozvoj Martin Dorčák. 

„Pred prázdninami tvrdila, že z eurofondov vybudovali a zrekonštruovali 500 kilometrov cyklotrás. A po lete spustila Remišová facebookovú kampaň, kde sa chváli 3 000 kilometrami nových cyklochodníkov a cyklotrás.

To by počas leta musela vybudovať toľko cyklotrás, že by sa po nich z Bratislavy do Sniny dalo prejsť päťkrát,“ vyhlásil Dorčák.

Z 3 000 km cyklotrás je napokon len 300 m

Martin Dorčák tvrdí, že z klamstva usvedčilo Remišovú jej vlastné ministerstvo.

„Odkedy pani Remišová prišla na ministerstvo, sa v rámci integrovaného regionálneho operačného programu, čiže z eurofondov, podarilo pani Remišovej vybudovať celých 300 metrov cyklochodníka v Liptovskom Mikuláši,“ vyhlásil Dorčák s tým, že do úvahy bral len projekty, ktoré sa počas Remišovej ministrovania začali a aj dokončili.

Celkovo je z IROP dokončených 161 kilometrov cyklochodníkov a cyklotrás, ktoré sa všetky začali budovať ešte predtým, ako na eurofondové ministerstvo prišla Remišová.

Po jej nástupe sa začalo budovať 120 kilometrov cyklotrás, z ktorých je hotových len spomínaných 300 metrov na Liptove, zdôraznil Dorčák.

Minuli milióny, no o cyklotrasách nevedia

Podľa odborníka na eurofondy a regionálny rozvoj M. Dorčáka sa cklotrasy budujú aj z programov cezhraničnej spolupráce. To sú cyklotrasy, ktoré spájajú Slovensko s Českom, Poľskom, Rakúskom a Maďarskom.

„Remišovej ministerstvo na ne dalo takmer 37 miliónov eur z eurofondov, ale koľko z nich bolo dokončených, koľko z nich sú poľné cesty, koľko je vyasfaltovaných, koľko je na Slovensku a koľko v iných krajinách, ministerstvo nevie a takouto databázou nedisponuje,“ upozornil Dorčák.

xd, foto: archív MDNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Slovensko navštívi holandský kráľovský pár

Na pozvanie prezidentky Zuzany Čaputovej pricestuje na oficiálnu návštevu Slovenska holand…