Domov Šport Dunajská Streda zdolala majstra

Dunajská Streda zdolala majstra

0
0

Šláger 9. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže sa hral na horúcom dunajskostredskom trávniku, kde zavítal majster z Trnavy. Zápas, ktorý smeroval do delenia bodov, rozhodol na obrovskú radosť domáceho kotla v nadstavenom čase Pačinda.

Spartakovci si v strede minulého týždňa pripísali fantastický triumf v prvom zápase skupinovej fázy Európskej ligy, keď zdolali Anderlecht Brusel 1:0 a tak tréner Látal cez víkend pošetril opory.

Napriek tomu chcela Trnava na trávniku Dunajskej Stredy uspieť, veď víťazstvo si v domácej súťaži naposledy pripísala ešte v auguste v 4. kole. A tri body nepripísala ani v 9. kole.

V 62. minúte po dvoch góloch novica v trnavskom drese Ghorbaniho vyhrávala 2:1, no v 76. minúte vyrovnával svojou druhou presnou trefou Divkovič a v nadstavenom čase explodoval plný štadión po zásahu striedajúceho Pačindu.

Za zmienku stojí ešte vysoké víťazstvo Žiliny, ktorá zo svojho štadiónu vyprevadila Senicu s debaklom 5:0, či trápenie bratislavského Slovana, ktorý si s nováčikom zo Serede poradil len tesne 2:1.

Tabuľku vedie naďalej bratislavský Slovan pred Dunajskou Stredou. Spartak Trnava s ôsmimi bodmi klesol až na 9. priečku. Tabuľku uzatvárajú Michalovce, ktoré získali ešte len 4 body.

Pečovský rekordérom

Futbalista MŠK Žilina Viktor Pečovský dosiahol v zápase proti FK Senica historický míľnik. Tridsaťpäťročný futbalista nastúpil minulý víkend vo Fortuna lige už na svoj 405. duel, čím prekonal doterajší rekord Martina Poljovku.

Pečovský podľa svojich vlastných slov neľutuje, že ostal domácej súťaži verný počas celej svojej kariéry a dnes je teda rekordérom v počte štartov v najvyššej slovenskej futbalovj lige.