Domov Šport EKL: Slovan opäť bodoval proti Bazileju, mal však na viac

EKL: Slovan opäť bodoval proti Bazileju, mal však na viac

0
0

Futbalisti Slovana Bratislava remizovali vo štvrtom zápase skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy s FC Bazilej 3:3. Domáci prišli v priebehu siedmich minút o dvojgólové vedenie 3:1 a nezopakovali tak triumf zo švajčiarskej pôdy (2:0).

V Bazileji belasí šokovali domácich a o rovnaký kúsok sa chceli postarať aj pred vlastnými fanúšikmi.

Stratili dvojgólový náskok

Oba tímy začali opatrne a úvodné dva góly padli z pokutových kopov. Ako prvý sa presadil z pokutového kopu Darian Males a tesne pred prestávkou vyrovnal Vladimír Weiss ml., ktorý taktiež premenil penaltu.

V 49. minúte vybojoval kapitán roh, ten usmernil hlavičkou do brány Juraj Kucka a zaznamenal tak prvý gól v pohárovej Európe po takmer 12 rokoch.

Naposledy skóroval v skupinovej fáze Európskej ligy v sezóne 2010/11, keď vyrovnal na konečných 2:2 v drese Sparty Praha na pôde Palerma. Gólovú sériu domácich zakončil na Tehelnom poli Aleksandar Čavrič, ktorého vysunul Tigran Barseghjan a srbský útočník preloboval brankára Mirka Salviho.

Hostia začali následne obliehať bránku Adriána Chovana, no bez väčšieho úspechu.

Tréner Alexander Frei riešil situáciu viacnásobným striedaním – z trojice náhradníkov Andi Zeqiri, Andy Diouf a Zeki Amdouni sa o vyrovnanie v priebehu nasledujúcich ôsmich minút gólovo postarali prví dvaja menovaní. Vo zvyšku zápasu si ani jedna strana už nevytvorila vážnejšiu šancu.

Cieľom bol bod

Tím zvučnejšieho mena si tak z dvojzápasu proti slovenskému šampiónovi odniesol len bod, avšak aj ten bod sa Slovanistom najmä po priebehu na Tehelnom poli zdal veľa.

„Mali voči nám rešpekt, nastúpili v najlepšej zostave a vychádzali im kontry. My sme boli k výhre bližšie a veril som …