Domov Šport EKL: Zlatý bod Slovana po remíze s PAOK

EKL: Zlatý bod Slovana po remíze s PAOK

0
0

Futbalisti Slovana Bratislava získali prvý bod v F­‑skupine Európskej konferenčnej ligy po remíze 1:1 na ihrisku PAOK Solún. Oba góly padli v úvodnej štvrťhodine zápasu, na presný zásah domáceho útočníka Chubu Akpoma odpovedal Andre Green.

Slovan pricestoval do Grécka bez potrestaného De Marca a zraneného Weissa ml., dlhšie sú mimo hry Holman a Lovat. Hostia nevstúpili do zápasu dobre a od 9. minúty museli doháňať manko. Pauschek nechal odcentrovať Taylora a Akpom nikým nekrytý na súperovej päťke otvoril hlavou skóre – 1:0.

Slovanu sa podarilo rýchlo vyrovnať. Henty vyhral hlavičkový súboj na hranici pokutového územia, rýchlo sa zorientoval a hoci jeho tvrdú strelu brankár PAOK Paschalakis vyrazil, Green z dorážky loptou rozvlnil sieť – 1:1. PAOK mal prevahu v držaní lopty, ale Slovan vycítil, že sa s ním dá hrať a v útoku bol nebezpečnejší. Gól však už do konca zápasu nepadol. Slovan si tak pripísal prvý bod v novovytvorenej súťaži.

Pobijeme sa o postup

Tréner Weiss po zápase vyzdvihol kolektív aj jednotlivcov. Výborný zápas odohral Henty, ktorý hrozil vždy, keď mal loptu a bolo vidieť, že s pribúdajúcimi minútami si u obrancov súpera získal rešpekt.

„Dnes sme ukázali dobrú hru, dobrú organizáciu aj individuálne výkony, ako kolektív sme nemali slabé miesto. Na tomto princípe chceme stavať. Viem, čo môžem od tohto tímu očakávať, a ako som povedal, verím, že v lete bude toto mužstvo ešte lepšie…