Domov Šport EURO2020: Dramatický boj o život Eriksena

EURO2020: Dramatický boj o život Eriksena

0
0

Už druhý hrací deň na futbalových majstrovstvách Európy 2020 priniesol obrovskú drámu. Na štadióne v dánskej Kodani však nešlo o víťazstvo či body do tabuľky, ale o holý život.

V 42. minúte sobotného zápasu medzi domácimi a outsiderom z Fínska sa bez cudzieho zavinenia zrútil na zem dánsky stredopoliar Christian Eriksen. V nasledujúcich minútach sa priamo na trávniku rozbehol boj o jeho život.

Takmer okamžite po tom, ako Eriksen dopadol na zem, pribehli k nemu spoluhráči a snažili sa uistiť, aby nemal zapadnutý jazyk v krku. O pár desiatok sekúnd už boli pri ňom reprezentační lekári i zdravotníci zo štadióna. Spoluhráči dánskeho futbalistu utvorili okolo celej scény stenu zo svojich tiel, aby nebol Eriksen vystavený pohľadom prítomných fanúšikov a kamier.

Ich tváre však naznačovali, že situácia je mimoriadne vážna až kritická. Za ich chrbtami zatiaľ bojovali lekári o život 29-ročného futbalistu. Lekári museli pristúpiť k masáži srdca i použitiu defibrilátora. Až o približne 15 minút už prebratého Eriksena vynášali na nosidlách zo štadióna, pričom predvoj mu robili jeho spoluhráči.

Fínski futbalisti boli v tom čase už v útrobách štadióna a zápas bol prerušený…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…