Domov Šport F1: Verstappen zvíťazil na VC Emilia Romagna

F1: Verstappen zvíťazil na VC Emilia Romagna

0
0

Holanďan Max Verstappen na Red Bulle zvíťazil na Veľkej cene Emilia Romagna, štvrtých pretekoch seriálu F1. Na druhom mieste prišiel do cieľa jeho tímový kolega Mexičan Sergio Pérez, tretí finišoval Brit Lando Norris na McLarene.

Verstappen si vydareným štartom postrážil prvú priečku a úspešný úvod Red Bullov podčiarkol jeho tímový kolega Pérez, ktorý sa okamžite dostal z tretieho miesta na druhé pred Leclerca.

Iba jednu zákrutu vydržal na trati Sainz, ktorý po kolízii s Ricciardom vyšiel na štrk. Z neho sa už do pretekov nevrátil a skončili sa pre neho predčasne rovnako ako predchádzajúce podujatie v Austrálii.

Ďalej od kolízie Ricciarda a Sainza sa v rovnakom čase roztočil Schumacher, ktorý sa vrátil na trať, no z nádejnej desiatej priečky sa prepadol na sedemnástu.

Na trať prišlo safety car a po jeho odchode bolo na čele poradie Verstappen – Pérez – Norris – Leclerc. V 7. kole sa preteky skončili aj pre druhého Španiela Alonsa, ktorý mal poškodený monopost, s ktorým sa už po nájazde do boxov nevrátil na trať.

Krátko na to Leclerc poskočil na 3. miesto, keď v zákrute predbehol Norrisa. Aj po polovici pretekov boli na čele Red Bully Verstappena a Péreza, za ktorými nasledovali Leclerc s Norrisom.

Norris sa neskôr dostal pred Leclerca, ktorý však v 53. kole po odraze od obrubníka vrazil do bariéry a poškodil si monopost. V pretekoch pokračoval, zaradil sa však až na záver prvej desiatky. Verstappen jazdil suverénne a do cieľa prišiel s vyše 15-sekundovým náskokom pred Pérezom.

Vydarený víkend

Úradujúci majster sveta, pre ktorého to bolo v trojročnej histórii VC Emilia Romagna druhé víťazstvo (prvé v roku 2021), stiahol manko na priebežného lídra celkového poradia Leclerca…