Domov Šport Fialková pokračuje v zlepšených výkonoch

Fialková pokračuje v zlepšených výkonoch

0
0

Všetky tri slovenské biatlonové reprezentantky sa v rámci pretekov Svetového pohára vo fínskom Kontiolahti prebojovali zo šprintu aj do nedeľnej stíhačky. Najviac sa darilo Paulíne Fialkovej, ktorá tak pokračuje v zlepšených výkonoch z olympiády v Pekingu.

Tretí najlepší výkon sezóny

Víťazkou sobotného šprintu SP v Kontiolahti sa stala nemecká biatlonistka Denise Herrmannová. V cieli mala náskok piatich sekúnd pred Nórkou Tiril Eckhoffovou. Tretia skončila s odstupom 5,2 s Švédka Stina Nilssonová.

Všetky tri minuli na strelnici po jednom terči. Z trojice Sloveniek sa najviac darilo Paulíne Fialkovej, ktorá obsadila 13. miesto s mankom 34,0 s. Na strelnici minula jeden terč v stoji.

Pri započítaní aj 10. miesta v stíhacích pretekoch na ZOH 2022 v Pekingu zaznamenala tretí najlepší výsledok v sezóne. Lepšia bola ešte v Anterselve v pretekoch s hromadným štartom, keď obsadila 11. pozíciu.

Jej sestra Ivona minula pri streľbe dvakrát v ľahu i v stoji a v cieli jej patrilo 56. miesto so stratou +2:36,1 min. Mária Remeňová netrafila dvakrát v ľahu a dobehla na 59. priečke s mankom +2:43,8. Všetky tri si zaistili účasť v nedeľných stíhacích pretekoch.

Spokojná s behom

Aj v nich bola zo Sloveniek najlepšia Paulína Fialková, i keď urobila na strelnici až štyri chyby. Na prvej strelnici urobila dve chyby a klesla na 18. miesto, čistou druhou položkou si však polepšila a posunula sa na 11. pozíciu.

Na prvej stojke dvakrát zaváhala a spadla o jedenásť miest, no napravila to vynikajúcim bežeckým výkonom a štvrtou čistou položkou. S bilanciou 2-0-2-0 finišovala napokon na dvanástej priečke (+1:30,2 min.) za víťaznou Nórkou Tiril Eckhoffovou, celkovo predviedla piaty najlepší bežecký výkon…