Domov Slovensko Fico a Kiska čelia obvineniam

Fico a Kiska čelia obvineniam

0
0

S obvineniami a závažnými podozreniami ako by sa posledné týždne či mesiace roztrhlo vrece. Status obvinený po novom patrí aj bývalému prezidentovi a dnes predsedovi strany Za ľudí Andrejovi Kiskovi a takisto bývalému premiérovi a zároveň lídrovi strany Smer-SD Robertovi Ficovi.

Nebezpečné výroky

Vyšetrovateľ NAKA vzniesol obvinenie voči expremiérovi Robertovi Ficovi. Údajne má ísť až o tri trestné činy. Porušenie zákona sa má týkať jeho výrokov na adresu bývalého poslanca za ĽSNS Milana Mazureka.

Ten bol súdom riadne odsúdený za vyjadrenia o Rómoch v žilinskom rádiu Frontinus. Fico sa mal dopustiť hanobenia národa, rasy, presvedčenia, podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti a to v súbehu s trestným činom a jeho schvaľovaním.

„Napriek tomu, že Najvyšší súd SR rozhodol, že extrémistické výroky exposlanca Milana Mazureka sú trestným činom a odsúdil ho za ne, Fico mal s nimi verejne súhlasiť a tak svoj postoj šíriť cez sociálne siete,“ píše sa v stanovisku polície.

Má to byť šikana

Členovia poslaneckého klubu Smer-SD vnímajú obvinenie svojho predsedu ako obyčajnú šikanu.

„Ak som pozeral správne to video, on sa nevyjadril, že podporuje obsah vyjadrenia pána Mazureka, on sa skôr vyjadril k procesu, a to je trošku iné. Ale som presvedčený, že on to dokáže vysvetliť,“ povedal Juraj Blanár.

Kiska a KTAG

Exprezidenta Andreja Kisku pre zmenu obvinili pre daňové podvody, ktoré súvisia s jeho firmou KTAG.

„Obvinenie bolo vznesené predovšetkým na základe výsledkov znaleckých posudkov a zabezpečených listinných dôkazov, rozsiahleho dokazovania a výsluchov svedkov,“ informoval hovorca Prezídia Policajného zboru SR Michal Slivka.

Kiska toto obvinenie okomentoval ako špinavú politickú kampaň na objednávku. Exprezident upozornil na fakt, že polícia v jeho prípade vystriedala už troch vyšetrovateľov, pretože nevedeli nájsť dôvod na trestné stíhanie. Za všetkým vidí práve iniciatívu Roberta Fica.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…