Domov Slovensko Fico a Matovič sa zhodli

Fico a Matovič sa zhodli

0
0

I keď sa to zdalo nepravdepodobné, je to realita. Paradoxne sa Fico a Matovič zhodli v otázke iniciatívy Za slušné Slovensko.

Obaja sa vyjadrili, že iniciatíva je vlastne politickou organizáciou. Robert Fico navyše organizátorov obvinil z toho, že im šlo v rámci protestov o pád vlády a predčasné voľby, aby sa moci ujala súčasná opozícia.

Politická organizácia Trubana a Kisku

„Je to obyčajná mládežnícka politická organizácia Trubanovej a Kiskovej strany, strán, ktorých túžba po moci sa úplne vymyká z hraníc demokracie,“ konštatoval Robert Fico vo svojom videu na sociálnej sieti.

Vo videu hovorí o tom, že protesty mali za cieľ dehonestovať vládu a spôsobiť jej pád. Podľa neho Za slušné Slovensko slúži ako politický nástroj.

Fico sa v minulosti prezentoval aj niekoľkými vyhláseniami o tom, že iniciatíva je financovaná americkým finančníkom maďarského pôvodu Georgeom Sorosom a že ich príjmy pochádzajú z amerických zdrojov. Tieto tvrdenia nikdy nepodložil hodnoverným dôkazom.

Matovič v jednom súhlasí

Predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič sa vyjadril vo veci iniciatívy Za slušné Slovensko v podobnom duchu ako predseda Smeru-SD Robert Fico.

Matovič prízvukoval, že na námestiach mohli vystúpiť iba kandidáti koalície PS/Spolu, čo vypovedá o úzkych vzťahoch týchto dvoch subjektov.

„Netvárme sa, že Za slušné Slovensko nie je predĺženou rukou týchto strán,“ vyjadril sa Matovič. Zároveň s Robertom Ficom nesúhlasí vo veci financovania iniciatívy.

Podľa neho Za slušné Slovensko bolo financované z vreciek občanov, ktorí bažili po zmene, pretože sa domnievali, že ide o občiansku iniciatívu.

Stará generácia

Michal Truban, predseda Progresívneho Slovenska, sa na adresu vyjadrení poslancov Fica a Matoviča vyjadril, že týmito konšpiračnými teóriami a útokmi potvrdili svoj charakter.

Podľa neho pokračujú v trende starej generácie politikov, ktorých Slovensko vo vláde nepotrebuje. Mrzí ho, že občianska iniciatíva Za slušné Slovensko je zneužívaná na politický boj.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…