Domov Slovensko Fico: Do vlády nastúpila jednotka neschopnosti

Fico: Do vlády nastúpila jednotka neschopnosti

0
0

Keď bol SMER – SD súčasťou vlády, Slovensko sa približovalo k priemeru životnej úrovne EÚ, v roku 2020 to bolo dokonca 84 %. Po voľbách v roku 2020 životná úroveň začala klesať a aktuálne sme na 80 %. Na tlačovej konferencii v Banskej Bystrici to vyhlásil predseda Smeru Robert Fico.

Podľa Ficových slov sa vláda nemôže vyhovárať na pandémiu a iné problémy. Nikdy totiž nemala k dispozícii toľko peňazí, ako má teraz, a to prostriedky z plánu obnovy či európske fondy.

Najväčším problémom však podľa neho je, že vláda sa zaoberá hádkami a predstavitelia koalície riešia sami seba, pričom sa vôbec nestarajú o problémy ľudí.

Prepadnú nám miliardy

„Do vlády nastúpila jednotka neschopnosti, ktorú nazývame Remišová, ktorá zodpovedá za čerpanie fondov. Nám hrozí reálne, že z európskych fondov prepadne 4 – 5 miliárd eur.

Ak sa pozrieme na Banskobystrický kraj, tak za posledné dva roky napríklad len regionálny príspevok je nula, absolútne nič sem neprišlo.

Je to len preto, lebo zlyhávajú orgány samosprávnych krajov v Banskej Bystrici, zlyháva komunikácia s vládou a samozrejme zlyháva samotná vláda.

Koľkokrát tu bola vláda od roku 2020? Kedy rokovalo mesto spoločne s vyšším územným celkom a rovnako aj s vládou Slovenskej republiky o tom, ako vyčerpať tieto zdroje?

Preto s veľkým potešením počúvam nášho kandidáta (Adrian Polóny, pozn. redakcie), ktorého podporujeme za predsedu samosprávneho kraja v Banskej Bystrici, že na toto sa chce sústrediť, on si uvedomuje ako človek zo silného podnikateľského prostredia, že peniaze môžu byť, ale musí byť aj schopnosť ich míňať,“ povedal R. Fico.

Poukázal tiež na riadny dialóg medzi samosprávnym krajom, vládou a samotným mestom. Bez tohto dialógu, dobrých projektov a kvalitných ľudí nie je šanca prosperovať.

Vláda SR podľa Fica doslova ukradla Slovensku posledné dva roky a tie ukradla aj banskobystrickému kraju partia ľudí, ktorá sedí vo vedení BBSK.

Vyzbierali podpisy na referendum

Robert Fico opätovne prízvukoval legitímny cieľ strany, že chce byť úspešná v komunálnych a regionálnych voľbách, no má ambíciu vyhrať aj nasledujúce parlamentné voľby.

Ako predseda Smeru informoval, strana bola úspešná aj v petičnej akcii, keď sa podarilo vyzbierať cez 360 tisíc podpisov za referendum o predčasných parlamentných voľbách.

Samotný Smer mal vyzbierať vyše 270 tisíc podpisov. Ak by podľa Fica prezidentka Čaputová počúvala hlasy občanov a neobrátila sa na Ústavný súd, musela by spojiť referendum s jesennými komunálnymi voľbami aj pre úsporu financií.

Fico je presvedčený, že referendum by takto bolo úspešné.

ms, ts, TASR, foto: TASR/Ján Krošlák  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…