Domov Slovensko FICO: Je to historické bezvedomie a hlboká neúcta

FICO: Je to historické bezvedomie a hlboká neúcta

0
0

Čestným hosťom osláv SNP vo Zvolene, ktoré usporiadal Smer-SD, bol aj ruský veľvyslanec na Slovensku Igor Bratčikov. Ako rečník vystúpil tiež zástupca bieloruskej ambasády. Predseda Smeru Robert Fico ich prítomnosť odôvodnil tým, že pozývali zástupcov krajín bývalého ZSSR, ale aj krajín, ktoré SNP podporovali. Okrem spomínaných dvoch sa údajne ostatní za neúčasť ospravedlnili.

Na účasť ruského veľvyslanca vo Zvolene zareagovalo negatívne Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR, ktoré tlmočilo Bratčikovi protest za to, že verejne podporil stranu Smer-SD.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Pripomenuli sme si 78. výročie SNP

Šéf slovenského rezortu diplomacie Ivan Korčok (nominant SaS) zároveň odsúdil rozhodnutie opozičnej strany pozvať ruského veľvyslanca na podujatie pri príležitosti 78. výročia SNP.

„Toto konanie ruského diplomata je absolútne proti základným zásadám nezasahovania zahraničného diplomata do vnútornej politiky na Slovensku,“ zdôraznil Korčok a pokračoval:

„Je nehorázne, že smeráci sa ako jeden muž postavili za oficiálneho predstaviteľa štátu, ktorý vedie brutálnu vojnu proti nášmu susedovi a pošliapali tak aj pamiatku tých, ktorí položili život za našu slobodu a bojovali na správnej strane v SNP.“

Opozičný Smer-SD v reakcii na Korčokove vyjadrenie uviedol, že zakázať účasť verejnosti na oficiálnych oslavách SNP v Banskej Bystrici, ale hlavne na ne nepozvať veľvyslancov Ruskej federácie a Bieloruska je prejavom historického bezvedomia a hlbokej neúcty „k občianskemu charakteru SNP a desaťtisícom obetí z radov partizánov a vojakov Červenej armády, ktorí padli na území SR v boji proti fašizmu a pri oslobodzovaní Slovenska“.

red, TASR, foto: facebookNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…