Domov Slovensko VIDEO: Fico zemetrasenie v strane necíti, chce ostať na jej čele

VIDEO: Fico zemetrasenie v strane necíti, chce ostať na jej čele

0
0

Posledné týždne potvrdili, že Smer-SD má svoje vnútrostranícke problémy. V uplynulých týždňoch to ukázali svojou nespokojnosťou najmä krajské štruktúry strany, predovšetkým z východu. Predseda Robert Fico sa po návrate do politického kolotoča vyjadril k celej situácii.

Verejnosť i novinárov na krátkom brífingu Robert Fico informoval o tom, že spúšťa vnútrostranícku diskusiu. Zároveň jasne deklaroval, že na personálne zmeny nevidí dôvod.

Aj napriek tomu, že Smer-SD neuspel v prezidentských voľbách 2019 a nedokázal voličov osloviť ani v prípade nedávnych eurovolieb. „Moja ambícia je veľmi jasná.

Chcem stranu Smer-SD dotiahnuť do parlamentných volieb v roku 2020 v pozícii predsedu strany,“ ozrejmil Fico. Komplikácie, ktoré prezentovali navonok členovia strany, chce počuť z úst samotných straníkov a preto avizuje cestovanie po slovenských regiónoch.

Úspech Slovenska je úspechom strany

Robert Fico chce urobiť všetko preto, aby strana Smer-SD ostala naďalej najstabilnejším politickým subjektom na slovenskej politickej scéne.

Zdôrazňoval, že na vnútrostraníckej úrovni chce hovoriť o tom, ako úspech Slovenska pretaviť i v úspešný výsledok strany. „Chcem nájsť riešenie, ktoré bude najlepšie pre Smer.

Myslím si, že najlepšie bude, keď prestanú niektorí ľudia komentovať veci verejne,“ čím Fico poukazoval i na vyjadrenia bývalej europoslankyne Moniky Smolkovej, ktorá iniciovala mimoriadne zvolanie snemu kvôli neuspokojivým výsledkom strany.

Izrael zmietol zo stola

Na otázku, či trávil posledné dni v Izraeli kvôli lekárskej starostlivosti, ako to bolo medializované, odpovedal s odmietavým úsmevom. „Žiaden Izrael, žiadni doktori.

Chodil som veľa po Slovensku a okrem toho som bol v Mostare na otvorení veľkej výstavy obrazov,“ povedal Robert Fico. Informáciu priniesol denník Pravda, odvolajúc sa na vplyvné zdroje z Izraela.

Denis Ruščák, foto: SITA, video: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Skryté talenty známych ľudí, ktorým nebudete veriť

Každý človek má na niečo talent. Rovnako to platí aj o známych ľuďoch. Tí majú popri talen…