Domov Šport FL: Ružomberok oddialil „belasé“ oslavy

FL: Ružomberok oddialil „belasé“ oslavy

0
0

Už uplynulý víkend sa mohlo rozhodnúť o držiteľovi titulu v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Bratislavský Slovan potreboval v 5. kole nadstavby Fortuna ligy triumfovať doma s Dunajskou Stredou a zároveň stratu bodov Ružomberka v zápase so Sereďou.

Slovan si svoju úlohu splnil bez väčších problémov, keď už v 58. minúte viedol 3:0 a mal herne navrch. Dunajská Streda dokázala iba skorigovať na konečných 1:3 v nadstavenom čase.

Veľmi podobný scenár mal aj duel v Trnave, kde privítala Sereď Ružomberok. Ten s cieľom vykresať teoretickú šancu na titul odohral vynikajúci prvý polčas, keď v 40. minúte viedol 3:0.

Domáci Mateus znížil ešte do prestávky a keďže gól v druhom polčase už nepadol, Ružomberku sa podarilo oddialiť majstrovské oslavy „belasých“. Tí majú na čele tabuľky pred Ružomberkom 14-bodový náskok, pričom do konca súťaže ostáva odohrať 5 zápasov.

Z teoretického boja o titul vypadla zlým vstupom do jarnej časti Trnava. Spartak síce konečne bodoval naplno, keď zdolal Žilinu najtesnejším výsledkom, no na Slovan stráca už nedostihnuteľných 16 bodov.

Spartakovcom tak ostáva boj o druhú priečku, na Ružomberok strácajú len dva body a pred štvrtou Dunajskou Stredou majú pohodlný náskok 11-tich bodov.

V skupine o udržanie sa opäť nebodovalo Pohronie, keď prehralo v Senici 1:2 a jednou nohou je už v 2. lige. Na predposledné Zlaté Moravce stráca 14 bodov. Naopak Senica ešte tuho bojuje o možnosť zahrať si play­‑off o európske súťaže, keď vystriedala Michalovce na 8. priečke…