Domov Šport FL: Slovan zvýšil náskok na čele, Ružomberok si upevnil 3. priečku

FL: Slovan zvýšil náskok na čele, Ružomberok si upevnil 3. priečku

0
0

Po zimnej prestávke sa uplynulý víkend opäť vrátil fortunaligový futbal. Futbalisti Slovana Bratislava po úvodnom zápase jarného 20. kola zvýšili svoj náskok na čele Fortuna ligy. So Senicou si poradili hladko, zatiaľ, čo Trnava doma iba remizovala s Dunajskou Stredou.

Vstup do jarnej časti vyšiel obhajcovi titulu výborne. Slovan Senicu nešetril a poslal ju domov s debaklom 0:5. Strelecký účet v novom drese si otvorila aj zimná posila belasých z Atletica Madrid Ivan Šaponjič.

Trnava mala na úvod jarnej časti podstatne náročnejšiu prekážku, keď privítala futbalistov zo Žitného ostrova. Tí sa ujali vedenia po premenenej penalte v 23. minúte, no domáci Savvidis v 55. vyrovnával na konečných 1:1.

Trnava tak stráca na lídra tabuľky aktuálne 6 bodov, tretí Ružomberok sa dotiahol na rozdiel 5 bodov. Liptáci si v pondelkovej dohrávke poradili jasne so Žilinou 5:1 hoci po Kopasovej penalte prehrávali 0:1….