Domov Šport FL: V šlágri kola sa body delili

FL: V šlágri kola sa body delili

0
0

Hoci sa Dunajskej Strede v tomto ročníku Fortuna ligy nedarí ako by si priala a pohybuje sa v strede tabuľky, zápasy s majstrovským Slovanom majú vždy špecifickú príchuť. V kvalitnom zápase sa na Žitnom Ostrove body delili.

Prvý polčas šlágra 7. kola najvyššej slovenskej súťaže bol bezgólový. Na prvý zásah si diváci v Dunajskej Strede museli počkať až do 72. minúty, keď sa domáci ujali vedenia. Ich radosť však dlho netrvala. Už o dve minúty bolo vyrovnané, a keďže ďalší gól už nepadol, mužstvá sa rozišli zmierlivo. Hoci získal Slovan len bod, naďalej vedie ligovú tabuľku, a to má ešte o zápas menej.

Trnava však skresala náskok majstra, keďže si pripísala šťastnú výhru na trávniku Michaloviec, hoci od 9. minúty prehrávala. Artabe však na začiatku druhého dejstva vyrovnal a v nadstavenom čase duelu rozhodol o triumfe Spartakovcov z bieleho bodu Twardzik. Tímy na druhom až piatom mieste tabuľky delia len dva body.

To preto, že úspešní boli cez víkend aj hráči Trenčína, ktorí si pripísali cenné víťazstvo v Žiline. Domáci Ďuriš síce znižoval v závere prvého polčasu na 1:2, no hneď na začiatku toho druhého vrátil dvojgólové vedenie hosťom Azango. Šošonom sa už s výsledkom nepodarilo nič urobiť, a tak klesli na tretiu priečku, pričom im na krk dýchajú práve Trenčania…