Domov Šport Florbalisti postúpili na MS i keď Švajčiarom vysoko podľahli

Florbalisti postúpili na MS i keď Švajčiarom vysoko podľahli

0
0

Slovenskí florbalisti hostili minulý víkend kvalifikačný turnaj na tohtoročné MS. Naši reprezentanti mali v Poprade jasný cieľ – postúpiť na svetový šampionát. Tento cieľ im nezahatila ani vysoká finálová prehra so Švajčiarmi.

V Poprade sa cez víkend stretli florbalové reprezentačné výbery ôsmich krajín. Okrem domácich o účasť na MS bojovali Nóri, Maďari a Taliani v skupine D spoločne s našimi reprezentantami a Švajčiari, Rusi, Belgičania a Pobrežie Slonoviny v skupine C.

Slováci, Švajčiari a Nóri s postupom na MS

I keď bol exotický africký tím najväčšou atrakciou popradskej časti kvalifikácie, veľa vody nenamútil a v troch zápasoch základnej skupiny inkasoval až 112 gólov, pričom skóroval len raz.

Od neskoršieho víťaza skupiny inkasoval dokonca 51 gólov. Švajčiari napokon poľahky vyhrali svoju skupinu a vo finále ich čakal víťaz skupiny D.

Tým sa stali florbalisti Slovenska, ktorí si bez problémov poradili s Talianmi i Maďarmi a v priamom súboji o prvé miesto aj s Nórmi. Víťazstvom v skupine si slovenskí reprezentanti zaistili postup na MS.

Napriek prehre postup

Nedeľňajšie finále so Švajčiarmi tak bolo už len príjemným vyvrcholením turnaja. Na silných Švajčiarov síce Slováci nenašli recept a podľahli im vysokým rozdielom 3:16.

Nič to však nezmenilo na tom, že cieľ, s ktorým do kvalifikačného turnaja vstupovali s prehľadom naplnili.

Okrem účastníkov finále, Slovákov a Švajčiarov, si miesto na majstrovstvách sveta vo florbale zaistili aj Nóri, ktorí v zápase o bronz zdolali v Poprade Rusov. Svetový šampionát sa v decembri uskutoční vo fínskych Helsinkách.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…