Domov Šport Fortuna liga: Na Slovane sa iskrilo

Fortuna liga: Na Slovane sa iskrilo

0
0

Najväčším ťahákom 18. kola futbalovej Fortuna ligy bol bez pochyby duel úradujúceho majstra s vicemajstrom. Slovan Bratislava privítal na Tehelnom poli Dunajskú Stredu a divadlo sa neodohrávalo len na trávniku ale i medzi trénermi.

Futbalový Slovan, podobne ako vlani, aj tento rok suverénne vedie fortunaligovú tabuľku a s prehľadom prezimuje na jej čele. Svoju dominanciu potvrdil úradujúci majster aj v poslednom kole pred zimnou prestávkou, keď na svojom ihrisku privítal Dunajskú Stredu.

„Belasí“ svojmu súperovi veľa nedovolili a víťazstvom 2:0 ešte zvýraznili svoj náskok na čele tabuľky. Navyše Žilina vďaka víťazstvu 2:1 v Senici preskočila v tabuľke Dunajskostredčanov, a tí tak budú zimovať na treťom mieste.

Štvrtý napriek domácej remíze so Zlatými Moravcami ostáva Ružomberok, ktorý má za sebou slušnú jesennú časť. Najmä vďaka skvelému záveru jesene sa Michalovce posunuli na piate miesto.

V ostatnom kole si Zemplínčania poradili s Trnavou 2:0. Tá po kolísavých výkonoch ostáva v strede tabuľky. Už druhé víťazstvo po sebe, celkovo však iba tretie, si pripísal nováčik FK Pohronie.

Výhra so Sereďou 2:1 je prvou fortunaligovou v domácom prostredí. Ani sedem bodov z posledných troch zápasov však nováčikovi nestačilo na to, aby sa odpútal z posledného miesta v tabuľke.

Nitra totiž remizovala s Trenčínom, a tak si udržala pred Pohroním jednobodový náskok. Fortuna liga sa na futbalové trávniky vráti v polovici februára 2020.

Prestrelka trénerov

Zápas Slovana s Dunajskou Stredou zaujal aj konfliktom trénerom. Nemecký tréner na lavičke Dunajskostredčanov Peter Hyballa zrejme nezvládol frustráciu z prehry a údajne mal trénerovi domácich Jánovi Kozákovi ml. povedať, že „aj tak ho vystrieda Weiss“.

Obaja tréneri si vymenili pár poznámok aj na pozápasovej tlačovke. „Žiadal by som ale trochu rešpekt od trénera, ktorý by v Nemecku nikdy nedostal šancu.

Dostal ju na Slovensku a mudruje tu, na moje gusto až príliš,“ uviedol Kozák na čo Hyballa kontroval: „Počas zápasu ste mi povedali, aby som sa vrátil do Nemecka. Pôjdem, hneď zajtra, lebo milujem Nemecko a mám tam svoju rodinu. Ale, pán Kozák, potom sa vrátim.“

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Objavte krásu Zakaukazských krajín

Gruzínsko, Arménsko a Azerbajdžan sú krajiny nachádzajúce sa východne od Turecka. Keďže le…