Domov Šport Fortuna liga: Slovan a Spartak zvyšujú náskok

Fortuna liga: Slovan a Spartak zvyšujú náskok

0
0

Vedúci tím fortunaligovej tabuľky Slovan Bratislava si pred reprezentačnou prestávkou udržal trojbodový náskok pred Spartakom.

Vedúci tím fortunaligovej tabuľky Slovan Bratislava si pred reprezentačnou prestávkou udržal trojbodový náskok pred Spartakom. Naopak, kontakt s vedúcim duom začína po tesnej prehre na Tehelnom poli strácať Ružomberok.

O tom, ako bude po 14. kole vyzerať tabuľka najvyššej futbalovej súťaže na Slovensku, sa rozhodlo až v nedeľu. Vedúci Slovan privítal tretí tím tabuľky Ružomberok.

O najtesnejšom triumfe domácich rozhodol jediný gól, ktorý padol zásluhou Zmrhala už v 12. minúte. Aj druhý tím tabuľky nastúpil na svoj duel v nedeľu. Trnavský Spartak cestoval do Popradu, kde má prechodný domov nováčik z Liptovského Mikuláša.

Spartakovci sa ujali vedenia už v 3. minúte a v 73. minúte si výsledok poistili, vďaka čomu sa udržali „na dostrel“ vedúceho Slovana a zároveň majú pred Ružomberkom už 8-bodový náskok.

Zo sobotných zápasov zaujal opäť ten, ktorý sa hral v Dunajskej Strede. Aj keď sa domáci ujali vedenia v 32. minúte, následne skórovali iba hostia. Sereď sa vďaka cennému víťazstvu 3:1 vyhupla už na ôsmu priečku…