Domov Šport Fortuna liga: V prvom jarnom kole si Trenčania schuti zastrieľali

Fortuna liga: V prvom jarnom kole si Trenčania schuti zastrieľali

0
0

Futbalová fortunaliga sa vrátila na slovenské trávniky. Po zimnej prestávke sa uplynulý víkend odohralo prvé jarné kolo najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. Najväčší hlad po futbale predviedli Trenčania, ktorí si schuti zastrieľali a deklasovali Michalovčanov 8:1. Ťahák kola sa však hral v Trnave, kam zavítal bratislavský Slovan.

Na žilinskom trávniku pod Dubňom sa v sobotu diali veľké veci. Michalovčania si pravdepodobne svoju jarnú premiéru takto nepredstavovali.

Hoci v prvom polčase držali so súperom krok, v druhom polčase ich Trenčania rozstrieľali šiestimi gólmi a do jarnej fázy Fortuna ligy vstúpili dominantným víťazstvom 8:1.

Hetrik si pripísal Ghančan Osman Bukari. Súboj posledného s predposledným potvrdil slabú streleckú potenciu oboch tímov. Domáca Nitra ani hostia z Pohronia v prvom jarnom kole neskórovali.

Body si v sobotu podelili aj Sereď s Ružomberkom, v tomto prípade však po remíze 2:2. Najsledovanejší zápas prvého jarného kola sa hral v Trnave.

Slovan Bratislava prišiel na Štadión Antona Malatinského potvrdiť post jesenného majstra súťaže. Góly však v Trnave fanúšikovia nevideli. Rovnako tak ani v Dunajskej Strede, ktorá privítala Senicu.

Bez streleného gólu odchádzali zo Žiliny aj hráči Zlatých Moraviec. Jedinými nedeľnými strelcami tak boli Šošoni, ktorí zlatomoraveckého brankára prekonali trikrát.