Domov Šport Funkcionári La Ligy si riadne zavarili

Funkcionári La Ligy si riadne zavarili

0
0

Obrovskú vlnu nevôle u hráčov najvyššej španielskej futbalovej súťaže vyvolala nedávna dohoda medzi vedúcimi osobnosťami ligy a americkou spoločnosťou Relevent Sports. Podľa spomínaného paktu musí byť v každej z nasledujúcich pätnástich sezón odohraný minimálne jeden zápas na americkej pôde.

Nesúhlas s týmto krokom pred dvoma týždňami vyslovila Španielska hráčska asociácia (AFE) aj národný futbalový zväz (RFEF). Netrvalo dlho a na odpor sa postavili aj predstavitelia z radov samotných hráčov.

Príčina celého „rozbroja“ tkvie vo vynechaní AFE z diskusií o podpísaní zmluvy. „Sme nespokojní, že sa s nami o tomto rozhodnutí nikto nerozprával.

Veríme, že je to pre dobro španielskeho futbalu, ale vyžadujeme rovnováhu a zdravý rozum,“ cituje stanovisko AFE portál bbc.com, „La Liga oddeľuje fanúšikov od hráčov, čo futbalu škodí.“

Futbalisti odmietajú byť tovarom

V stredu 23. augusta sa kapitáni a zástupcovia kapitánov všetkých 20 ligových celkov stretli v madridskom sídle AFE, kde okrem iného spoločne zapózovali na fotografii, aby jasne vyjadrili jednotu v boji proti takémuto vedeniu ligy.

Na stretnutí nechýbal kapitán „bieleho baletu“ Sergio Ramos, barcelonský stredopoliar Sergio Busquets či prezident hráčskej asociácie David Aganzo, ktorý v septembri osobne navštívi šéfa Primera División, aby ho upozornil na neférové zaobchádzanie s hráčmi.

Rozhodnutie presunúť aspoň zlomok súťaže na trávniky v Severnej Amerike je podľa oficiálneho vyjadrenia La Ligy motivované najmä propagáciou futbalu na zahraničných trhoch.

„Súčasťou dohody je plán odohrať riadny ligový zápas klubov súťaže v USA. Bude prvý, ktorý sa bude hrať mimo Európy. Ide o impulz, aby sa táto krásna hra rozvíjala aj v USA a Kanade.“

Podobnému kroku sa pred istým časom takmer nevyhla ani britská Premier League. Ostrovania plánovali sezónu predĺžiť o jeden zápas, ktorý sa mal každý rok hrať na cudzom trávniku.

Kristián Vrábel, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…