Domov Šport Futbal v Španielsku sa dohrá

Futbal v Španielsku sa dohrá

0
0

Hoci vyjednávania o možných scenároch vývoja aktuálne pozastavenej najvyššej španielskej futbalovej súťaže neboli jednoduché a trvali niekoľko týždňov, napokon sa kompetentné autority dohodli, že sa sezóna La Ligy, prerušená pre pandémiu koronavírusu, určite dohrá.

Vedenie La Ligy, Španielska kráľovská futbalová federácia (RFEF) a Najvyššia rada pre šport (CSD) sa dohodli na dokončení sezóny v španielskej najvyššej súťaži – La Lige.

Všetky tri zúčastnené strany sa dohodli na pokračovaní v zatiaľ neurčenom čase. Všetko bude závisieť od vývoja situácie v súvislosti s pandémiou koronavírusu v krajine.

Informoval  o tom španielsky športový denníka Marca. Na stretnutí sa zúčastnili prvý muž Španielskej kráľovskej futbalovej federácie Luis Rubiales, šéfka CSD Irene Lozanová a prezident La Ligy Javier Tebas.

Pre pandémiu koronavírusu sú momentálne zastavené všetky najvyššie futbalové súťaže v Európe s výnimkou Bieloruska, liga sa začala hrať aj v ázijskom Tadžikistane. „V princípe sme dosiahli dohodu, ktorá obsahuje všetky aspekty vplyvov koronakrízy na futbal.

CSD sa chce poďakovať predstaviteľom La Ligy a RFEF za ich veľkorysosť a ochotu dosiahnuť dohody, aby sme mohli v krátkodobom, strednodobom aj dlhodobom horizonte pokračovať v práci na návrhu budúcnosti španielskeho futbalu po pandémii,“ uviedla Irene Lozanová.

V Španielsku stihli odohrať 27 z celkového počtu 38 kôl v sezóne 2019/2020. Na čele tabuľky je úradujúci majster FC Barcelona so ziskom 58 bodov a s náskokom 2 bodov pred Realom Madrid a 11 bodov pred FC Sevilla.

Do skupinovej fázy Ligy majstrov by za týchto okolností smeroval aj štvrtý Real Sociedad San Sebastian.

red, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…