Domov Šport VIDEO: Futbaloví sokoli získali v kvalifikácii ďalšie body

0
0

Slovenskí futbaloví reprezentanti sa minulý týždeň opäť stretli, aby znova zabojovali o body do kvalifikačnej skupiny E na Majstrovstvá Európy 2020. Ešte predtým ich v prípravnom zápase preverilo Jordánsko.

Tréner národného tímu Pavel Hapal nechal v zápase proti Jordánsku oddychovať najväčšie hviezdy svojho výberu a šancu ukázať sa dostali najmä mladíci.

Bez najväčších hviezd v zostave Slováci v prvom polčase zápasu proti Jordánsku zaskočili futbalových fanúšikov, keď po prvom polčase prehrávali 0:1.

Trnavská aréna však v druhom polčase videla úplne iný domáci tím. 5-gólovou kanonádou si „sokoli“ napravili chuť po prvom polčase a pripísali si suverénne víťazstvo.

Dobrý dojem zanechali najmä mladé pušky. Strelecký účet v reprezentačnom drese si otvorili hneď štyria hráči – Lukáš Haraslín, Martin Chrien, Samuel Mráz a Jaroslav Mihalík.

„V prvom polčase to nebolo optimálne, vieme to. Hráčom sme to cez prestávku vytkli. Niečo sme si povedali, niečo sme na ihrisku zmenili a potom to už bola jednoznačná záležitosť. Začali sme si rýchlejšie posúvať loptu a zlepšili pohyb.

Strelili sme rýchle góly a rozhodli stretnutie,“ povedal po stretnutí lodivod domácich Hapal, ktorý pred kvalifikačnom zápase v Baku vyradil zo zostavy Dominika Greifa, Lukáša Štetinu, Martina Chriena, Samuela Mráza aj László Bénesa. Do Azerbajdžanu napokon necestoval ani chorý Stoch.

V Baku s prehľadom

Po prípravnom zápase sa už naša reprezentácia presunula do Baku, kde našich „sokolov“ čakal tretí kvalifikačný duel skupiny E. Povinné víťazstvo, navyše na ihrisku súper, sa nikdy nerodí ľahko.

Slovenskí futbalisti  však začali výborne, keď skóre otváral už v 8. minúte Lobotka a na 2:0 zvyšoval v 27. minúte Kucka. O dve minúty neskôr sa však domáci vrátili do zápasu.

Sheydaev prekonal Dúbravku, no už o minútu neskôr našich upokojil kapitán Marek Hamšík. Tomu zápas očividne chutil a v 57. minúte pridal aj 2. presný zásah, ktorým sme definitívne zlomili akýkoľvek odpor súpera.

Sokoli boli v ostávajúcom  čase jasne lepším tímom a domácim chceli naložiť, čo sa do nich zmestilo.

V 76. minúte nám po krásnej akcii gól nebol uznaný pre ofsajd, avšak o necelých 10 minút už Hancko zakončoval ukážkovú akciu slovenského tímu v rámci pravidiel a svojím premiérovým gólom v reprezentácii  zavrel stav stretnutia na 5:1.

Po troch odohratých zápasoch tak má Slovensko na konte 6 bodov. Kvalifikačné boje sa opäť naplno rozbehnú v septembri.

Rekordér Hamšík

Kapitán národného tímu Marek Hamšík sa v azerbajdžanskom Baku stal najlepším strelcom v histórii slovenskej reprezentácie. Jeho druhý gól v zápase bol už jeho 24. presným zásahom v najcennejšom drese, čím prekonal doterajšieho rekordéra Róberta Vitteka.