Domov Šport Futbalový brankár neprežil zrážku so spoluhráčom

Futbalový brankár neprežil zrážku so spoluhráčom

0
0

15. októbra sa v najvyššej indonézskej futbalovej lige odohral zápas, v ktorom sa proti sebe postavili kluby Persela Lamongan a Semen Padang. V prvom polčase však došlo k tragédii, pri ktorej zahynul brankár tímu Persela Choirul Huda.

K tragédii došlo po 40 minútach zápasu, kedy Huda vybehol z brány, aby zabránil gólu. Zastavil však svojho spoluhráča Ramona Rodriguesa, ktorý ho veľmi nešťastne zasiahol kopačkou.

Krátko po nešťastí bol 38-ročný Huda ešte pri vedomí a z trávniku ho odniesli na nosidlách. Kvôli vážnym zraneniam bol Huda prevezený do nemocnice, odkiaľ prišla o 17:15 správa o jeho smrti.

Spoluhráči nič netušili

Nič netušiaci spoluhráči napokon zápas dohrali a súpera zdolali 2:0. Po tom, ako sa k nim dostala informácia o smrti hviezdneho brankára, ktorý celú kariéru odohral v klube Persela, všetci sa hromadne presunuli do nemocnice, aby mu tam vzdali úctu.

Z celej tragédie sa veľmi ťažko spamätáva aj jeho spoluhráč Ramon Rodrigues, ktorý celej zrážke nedokázal nijako zabrániť. Choirul Huda bol skutočnou legendou tímu Persela.

V klube debutoval v roku 1999 a počas svojej 18-ročnej kariéry v ňom odohral viac ako 500 zápasov. V Indonézii bol považovaný za jedného z najlepších brankárov.

puma, foto: facebook