Domov Šport Futsal-ME: Portugalci obhájili titul

Futsal-ME: Portugalci obhájili titul

0
0

Portugalskí futsalisti obhájili titul majstrov Európy. V nedeľňajšom finále kontinentálneho šampionátu v Amsterdame zdolali po obrate z 0:2 Rusov 4:2 a zopakovali úspech spred štyroch rokov.

Portugalci zaostávali o dva góly už aj v semifinálovom dueli so Španielskom, v ktorom napokon zvíťazili 3:2 gólom minútu a pol pred koncom riadnej hracej doby.

Vo finále proti Rusku ich „nakopol“ gól do šatne. 81 sekúnd pred koncom prvého polčasu znížil na 1:2 Tomas Paco. Hrdinom finále bol Andre Coelho, ktorý dvoma presnými zásahmi po zmene strán dokonal obrat „selecaa“.

Rusi vyskúšali power play, ale sekundu pred koncom Pany Varela definitívne zahasil ich snahu o vyrovnanie. Hráči z Iberského polostrova získali tretí cenný kov z ME, okrem dvoch zlatých majú na konte striebro z 2010.

Navyše sú úradujúci majstri sveta. Rusi prehrali už šieste finále. Jediný titul vybojovali v roku 1999, v zbierke ešte majú tri bronzy.

Bronzoví Španieli

V súboji o 3. miesto Španieli pokorili Ukrajinu 4:1. Je to pre nich už jedenásty cenný kov pri ich dvanástej účasti na ME. Rekordných sedemkrát to dotiahli až na vrchol, dvakrát boli strieborní a teraz si zopakovali bronzové umiestnenie zo šampionátu v 2014. ..