Domov Šport Futsalista Drahovský siedmykrát hráčom roka

Futsalista Drahovský siedmykrát hráčom roka

0
0

Najlepším slovenským futsalistom za rok 2021 sa stal Tomáš Drahovský. Hráč španielskeho klubu Futbol Sala Garcia Santa Coloma uspel v ankete po siedmy raz. Najlepšou hráčkou sa stala Nikola Rybanská z CopyLeaders Prievidza, medzi trénermi v 18. ročníku ankety triumfoval reprezentačný tréner Slovenska Marián Berky, ktorý na klubovej úrovni vedie majstrovský MIMEL Lučenec.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov ankety sa uskutočnilo v nedeľu v Banskej Bystrici. Minulý rok Slovenský futsal (SF) vyhlásil výsledky virtuálne, keďže sa pre pandémiu koronavírusu nemohol uskutočniť tradičný galavečer.

Skvelá sezóna

Dvadsaťdeväťročný Drahovský je aktuálne s 19 gólmi najlepší strelec najlepšej ligy sveta (Liga Nacional/Španielsko). Spolu s reprezentačnými spoluhráčmi ako líder tímu dosiahol na januárových majstrovstvách Európy pri debute SR na turnaji veľký úspech postupom do štvrťfinále. Na šampionáte strelil tri góly.

„Je to pre mňa už siedme ocenenie v ankete Futsalista roka, ja si ho veľmi cením, ako aj všetky predošlé, ktoré som získal. Po tej celej sezóne, akú som mal, či už na reprezentačnej alebo klubovej úrovni, je to tá pravá čerešnička na torte, keďže sa nám mimoriadne darilo.“…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…