Domov Šport Futsalisti si pripísali prvý bod na EURO

Futsalisti si pripísali prvý bod na EURO

0
0

Slovenskí futsaloví reprezentanti si minulý týždeň odkrútili svoju premiéru na majstrovstvách Európy. V rámci základnej skupiny C ich medzi kontinentálnou elitou privítalo debaklom Rusko. Slováci mu v hale Ziggo Dome v Amsterdame podľahli vysoko 1:7.

Rusi nás nešetrili

Zverenci reprezentačného trénera Mariána Berkyho senzačne otvorili skóre, keď sa v 3. minúte stal autorom prvého gólu SR na EURO kapitán Peter Kozár.

Favorizovaní majstri Európy z roku 1999 dvoma zlepenými gólmi otočili priebeh ešte v prvej dvadsaťminútovke a v druhom dejstve už jasne koncertovali. Slovensko zostrelili piatimi gólmi a pripravili mu krutú prehru hneď na úvod šampionátu.

„Vstup do zápasu sme mali dobrý, boli sme agresívni v súbojoch a obrana fungovala. Chceli sme však hrať aktívnejšie, čo sa nám nedarilo a ruský tím nás zatlačil.

Škoda tohto výsledku, pretože prvý polčas sme prehrali iba o gól. Súper nás však predčil vo všetkom. Pozitívom bol strelený gól, ale určite sme sa chceli prezentovať niečím iným,“ zhodnotil smutne tréner národného výberu Berky.

Prvé víťazstvo

Vo svojom druhom zápase na majstrovstvách Európy sa naši futsalisti stretli s Poľskom. Prvý polčas síce prehrali najtesnejšie 0:1, keď inkasovali po tvrdej strele od Kriezela.

V druhej dvadsaťminútovke však otočili po góloch Matúša Ševčíka a Tomáša Drahovského, ale tesné vedenie neudržali.

V 33 minúte zblízka vyrovnával Holy na konečných 2:2. Slovenský nováčik na šampionáte zaknihoval historický zisk bodu a živí šancu na postup do štvrťfinále.

Oň zabojuje vo svojom treťom zápase základnej C-skupiny v sobotu 29. januára s Chorvátskom v Groningene. Ak favorizovaná „zborná“ podľa predpokladov zvíťazí, Slovákov posunie do vyraďovacej fázy výhra nad Chorvátmi, ktorým bude stačiť remíza..