Domov Šport Góly Slovákov v Európskej lige

Góly Slovákov v Európskej lige

0
0

V dueloch 2. kola Európskej ligy sa strelecky presadili aj slovenskí futbalisti Marek Hamšík a Dávid Hancko. Hamšík prispel k víťazstvu Trabzonsporu nad Crvenou zvezdou Belehrad 2:1 a Hancko sa podieľal na gólostroji Feyenoordu Rotterdam 6:0 proti Sturmu Graz.

Hamšík vsietil úvodný gól tureckého majstra v 16. minúte. Tridsaťpäťročný stredopoliar sa presadil prvýkrát v sezóne i v roku 2022.

Predtým rozvlnil sieť ešte v decembri 2021 v ligovom zápase s Demirsporom Adana. Proti srbskému tímu skóroval hlavičkou po centri Trezegueta. Trabzonspor získal v H­‑skupine prvé body.

Taktiež Feyenoord sa rehabilitoval za prehru 2:4 v F­‑skupine na pôde Lazia Rím a rakúskemu mužstvu nedal šancu. Už do prestávky viedol 4:0.

Hancko dal 2. gól v 31. minúte po narážačke s Oussamom Idrissim, keď predtým preukázal výbornú schopnosť udržať si loptu i v prehustenom priestore na hranici šestnástky.

Naopak, Lazio sa tentokrát nevyznamenalo, keď na pôde FC Midtjylland prehralo vysoko 1:5 a všetky mužstvá v skupine tak majú po tri body.

Nečakala sa ani hladká prehra FC Nantes na pôde Karabachu 0:3. Stopercentný Ferencváros Budapešť zvíťazil …