Domov Šport Grinerová pobudne v ruskom väzení ďalší mesiac

Grinerová pobudne v ruskom väzení ďalší mesiac

0
0

Elitná americká basketbalistka Brittney Grinerová v ruskom väzení pobudne minimálne ďalší mesiac. Presne o toľko zatiaľ ruský súd koncom minulého týždňa predĺžil Grinerovej vyšetrovaciu väzbu. Právnik bývalej majsterky sveta Alexander Bojkov pre agentúru AP vyjadril nádej, že takéto krátke predĺženie väzby, naznačuje, že sa prípad čoskoro dostane na súd.

Grinerovú zadržali na moskovskom letisku ešte vo februári. Pri kontrole batožiny u nej našli hašišový olej, ktorý je v mnohých krajinách povolený, nie však v Rusku. USA a Rusko nemajú dohodu o vydávaní zadržaných osôb.

Basketbalistke dokonca hrozí 10-ročné väzenie. Podľa prvých správ mal byť súd s Grinerovou 19. mája. Teraz je však už jasné, že to tak skoro nebude. Rodina dvojnásobnej olympijskej šampiónky vyjadrila zo správy sklamanie.

Americká hráčka hrala za ruský tím Jekaterinburg, kde hráva od roku 2014. S jedným z najlepších basketbalových tímov v Európe ju čakala záverečná časť Euroligy, ktorú predtým štyrikrát vyhrala.

K jej zadržaniu došlo ešte 17. februára, teda týždeň pred ruskou vojenskou agresiou na Ukrajine a následným pozastavením účasti ruských tímov v európskych súťažiach.

Tridsaťjedenročná Grinerová je aj dvojnásobná majsterka sveta s tímom USA. V roku 2014 sa stala šampiónkou WNBA s družstvom Phoenix Mercury, trikrát sa dostala do najlepšej päťky súťaže.

WNBA stojí za Grinerovou

Na pozadí rusko­‑ukrajinského konfliktu, ktorým si Kremeľ vyslúžil množstvo sankcií od západných krajín, môže byť prípad Grinerovej vnímaný aj ako zámienka na potenciálne rokovania o zrušení niektorých sankcií…  • Chicago Sky oslavuje 1. titul vo WNBA

    Basketbalistky Chicaga Sky oslavujú svoj premiérový titul v zámorskej WNBA. Vo štvrtom súb…
  • VIDEO: Šport v zámorí zastal na protest

    Historickú noc má za sebou zámorský šport. Hlavné športové ligy v severnej Amerike v noci …
Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Skryté talenty známych ľudí, ktorým nebudete veriť

Každý človek má na niečo talent. Rovnako to platí aj o známych ľuďoch. Tí majú popri talen…