Domov Šport Hamšík vyrovnal rekord Maradonu

Hamšík vyrovnal rekord Maradonu

0
0

Ďalší veľký míľnik vo svojej kariére zaznamenal Marek Hamšík. Náš futbalista zaznamenal v stretnutí 17. kola talianskej Serie A na ihrisku FC Turín (3:1) gól, ktorý bol pre neho 115. súťažný v drese Neapolu. Znamená to, že vyrovnal klubový rekord legendárneho Diega Maradonu.

„Stále som hovoril, že raz to príde…,“ usmieval sa Marek po zápase. Svoj 115. gól v modrom drese zaznamenal v Turíne v 30. minúte, keď po prihrávke Driesa Mertensa krásne trafil do ľavého horného rohu bránku.

Odchovanec Jupie mal veľkú radosť. Ukazoval na znak SSC, čo znamenal jeho lásku a vernosť neapolskému klubu.

„Necítil som žiadny tlak. Vedel som, že musím tvrdo robiť a podarí sa mi v počte strelených gólov dostať sa na úroveň Diega. Je to krásne, že sa mi to podarilo. Som veľmi šťastný. Navyše pre stredopoliara je 115 gólov slušné číslo.

Jediné, v čom som sa vyrovnal argentínskej hviezde, je počet gólov. Maradona bol jedinečným, výnimočným hráčom, je neapolskou a svetovou legendou futbalu,“ uviedol slovenský hráč pre svoju internetovú stránku.

„Dnes večer som dvojnásobne veľmi rád. Okrem môjho gólu bolo dôležitejšie, že sme opäť vyhrali a vrátili sme sa na prvé miesto. Sme tam, kde chceme byť. Musíme pokračovať v našej robote, sezóna je veľmi dlhá,“ dodal Marek.

„Marek gratulujem. Nikdy som nepochyboval o tom, že raz sa staneš najlepším strelcom klubu,“ napísal na sociálnej sieti Aurelio De Laurentiis, prezident SSC Neapol.

val, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…