Domov Slovensko Heger v prejave ohlásil, že sme bližšie k životu pred pandémiou

Heger v prejave ohlásil, že sme bližšie k životu pred pandémiou

0
0

Sme bližšie k životu pred pandémiou. Už len tým, že si budeme môcť vychutnať slobodu pohybu. Ale nad vírusom sme ešte úplne nevyhrali. Od takzvanej kolektívnej imunity máme ešte ďaleko. V príhovore na RTVS to uviedol premiér Eduard Heger (OĽANO).

Spoločné víťazstvo

Predseda vlády SR poznamenal, že zrušenie núdzového stavu dosiahla krajina vďaka úsiliu každého jedného človeka. „Drvivá väčšina z vás prijala rúška a respirátory, obmedzila sociálny kontakt a trpezlivo znášala všetky nevyhnutné obmedzenia.

Tie musel štát prijať v záujme ochrany vášho zdravia,“ povedal. V mene vlády sa Slovákom poďakoval za spoluprácu v boji s pandémiou.
Ako tvrdí, „zrušenie núdzového stavu je naše spoločné víťazstvo“.

„Nie je výsledkom posledných dní, ale je výsledkom nahromadeného úsilia, ktoré sme každý z nás vynaložili s cieľom získať väčšiu slobodu a voľnosť,“ povedal Heger.

Ako doplnil, aj vďaka pandémii si opäť pripomenul, že súdržnosť, solidarita, ochota pomôcť, ale aj svedomitosť či ohľaduplnosť sú hodnoty, ktorým sa oplatí venovať pozornosť. „Stavajme, prosím, na nich aj do budúcnosti,“ povedal premiér.

Učíme sa za pochodu

Heger uviedol, že zápas s vírusom je nielen pre Slovensko, ale aj pre vlády na celom svete nová skúsenosť. „Učíme sa bojovať za pochodu. V krátkom čase sme museli prebudovať veľa vecí v štáte. Netajím sa, že sme pritom urobili aj chyby.

Dnes však vieme oveľa viac nielen o samotnom víruse, ale aj o tom, čo treba urobiť, aby sme zvíťazili,“ povedal. Ako ďalej poznamenal v príhovore, vírus máme pod kontrolou a je na ústupe.

„Niekoľkomesačné obmedzenie sociálnych kontaktov, nosenie rúšok, zvýšená hygiena a, samozrejme, masívne očkovanie prinášajú vytúžené výsledky,“ poznamenal, no taktiež upozornil, že nad vírusom sme ešte úplne nevyhrali.

„Od takzvanej kolektívnej imunity máme ešte ďaleko,“ tvrdí. Rozhodnutie občanov dať sa zaočkovať považuje za správne a oceňuje ho.

red, TASR, foto: printscreen  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…