Domov Slovensko HLAS-SD navrhuje zvýšenie životného minima na 255 eur

HLAS-SD navrhuje zvýšenie životného minima na 255 eur

0
0

HLAS – sociálna demokracia navrhuje mimoriadne zvýšenie životného minima na 255 eur, čím sa automaticky zvýšia viaceré sociálne dávky. „Je to pre vládnu koalíciu ten najjednoduchší spôsob, ako sa po mesiacoch sporov a nedohody dopracovať k rýchlemu a efektívnemu riešeniu, ktoré reálne pomôže mnohým skupinám ľudí, postihnutých drastickým zdražovaním,“ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini.

Mimoriadne zvýšenie životného minima sa okamžite odrazí na mnohých sociálnych dávkach, predovšetkým na dávkach v hmotnej núdzi, prídavkoch na deti a rodičovského príspevku.

Zároveň sa zvýši nezdaniteľná časť príjmu zamestnancov, vďaka čomu im z výplaty zostane viac peňazí. Riešeniu HLASu má podporu odborníkov a umožní okamžite skončiť nezmyselnú koaličnú krízu, ktorou trpí celé Slovensko.

„Spôsob, akým Igor Matovič narába s verejnými financiami, je absolútne neprijateľný. Nespráva sa ako demokratický politik, ale ako sultán, ktorý šibrinkuje miliardami eur bez akejkoľvek verejnej kontroly a tvári sa, že sú to jeho vlastné peniaze.

Preto vyzývam predsedu vlády i ministra financií, aby k svojim návrhom v stredu predložili aj analýzy Útvaru hodnoty za peniaze a Inštitútu finančnej politiky, ako sa ich miliardové ťahy prejavia vo verejných financiách a či skutočne pomôžu ľuďom pri zdražovaní,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

Jednoduché riešenie

HLAS trvá na svojich požiadavkách, aby vláda pomohla aj tým skupinám ľudí, ktoré úplne obišla – 1,4 miliónu dôchodcov a 1,6 miliónu zamestnancov.

„Mimoriadna valorizácia životného minima by však ukončila mesiace trvajúce spory o tom, ako pomôcť rodinám s deťmi a ďalším ohrozeným skupinám.

Je to jednoduché a prehľadné riešenie, na rozdiel od desiatok Matovičových tabuliek, koeficientov a výnimiek, ktorým nerozumie ani on sám,“ dodal Peter Pellegrini.

xd, foto: facebook/PPNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 25/2022: Prezidentkine veto je prelomené, koalícia ešte viac rozhádaná

Jedni prelomili prezidentkine veto s fašistami, druhí hlasovali za prezidentkine veto s fa…