Domov Slovensko Hlas-SD ponúkol svoj návrh zníženia DPH pre gastrosektor vláde

Hlas-SD ponúkol svoj návrh zníženia DPH pre gastrosektor vláde

0
0

Vláda by si mohla osvojiť návrh strany Hlas-SD na zníženie DPH pre gastrosektor. Predsedu vlády Eduarda Hegera a ministra financií Igora Matoviča (obaja OĽANO) na to vyzvali predstavitelia strany Preter Pellegrini a Richard Raši.

„Ľudia váhajú s dovolenkami doma, rezervovanosť slovenských kapacít je veľmi nízka. Stále platia určité obmedzenia a opatrenia,“ uviedol líder Hlasu-SD Peter Pellegrini.

Strana opäť vyzýva vládu, aby sa do 31. decembra 2022 znížila DPH pre gastro na 5 % a následne na úroveň 10 % tak, ako to je v oblasti ubytovacích služieb. Zároveň ponúkla vláde, aby si návrh prepísala do vlastnej podoby vládneho návrhu.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: RAŠI: Rezignovaná vláda

V porovnaní s EÚ máme výrazne vyššiu DPH

Podpredseda strany Richard Raši zdôraznil údaje z eKasy za apríl a máj počas prvej vlny pandémie nového koronavírusu, keď nastal prepad tržieb o 80 %, a v októbri o 70 %. Dodal, že gastrosektor prispieva k zamestnanosti na Slovensku.

„Gastro na Slovensku má zo štátov Európskej únie DPH na štvrtej najvyššej úrovni. Zatiaľ čo 19 štátov má DPH v gastrosektore na úrovni 5-13 %, my máme 20 %,“ skonštatoval Raši.

xd, foto: TASR/Martin BaumannNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 31-32/2022: Okrem slniečka nám podkurujú aj politici

Toto leto je poriadne horúce. A to nehovoríme len o vonkajšej teplote. Poriadne sa potíme …