Domov Slovensko Hlas vyzýva premiéra, aby odvolal Matoviča z funkcie

Hlas vyzýva premiéra, aby odvolal Matoviča z funkcie

0
0

Mimoparlamentný Hlas-SD vyzýva premiéra Eduarda Hegera, nech bezodkladne odvolá z funkcie ministra financií Igora Matoviča (obaja OĽANO). Informovala o tom hovorkyňa Hlasu-SD Patrícia Medveď Macíková. Reagovala tak na premiérov status o tom, že kľúčom k zmene nie je búchanie do stola, ale preukazovanie si úcty a rozhodnosti.

Cez víkend uverejnil predseda vlády Eduard Heger na sociálnej sieti status, v ktorom vyzýva, aby ľudia nepodľahli hnevu, ale budovali kultúru úcty.

„Uvedomil som si, že ak chceme na Slovensku zvládnuť pandémiu a ak chceme mať zo Slovenska krajinu, kde budeme radi žiť, tak si potrebujeme v prvom rade preukazovať úctu,“ píše Heger v statuse na sociálnej sieti.

V ňom sa snaží apelovať na väčšiu úctu a rešpekt. „Ja som však presvedčený, že kľúčom k zmene nie je búchanie do stola, ktoré opäť len vyjadruje hnev, ale preukazovanie si úcty a rozhodnosť,“ dodáva.

Neexistuje väčší zabijak ľudskej kultúry

Avšak podľa nezaradeného poslanca parlamentu Matúša Šutaja Eštoka z Hlasu-SD, za celý čas slovenskej samostatnosti neexistuje „väčší zabijak politickej i ľudskej kultúry ako Matovič“.

Jeho „kultúrou úcty“ je rozoštvávanie národa, klamanie, podvádzanie, urážanie názorových oponentov a pohŕdanie vlastnými predvolebnými sľubmi, skonštatoval.

„Človek, ktorý v parlamente rozpráva o „sračkách“ a „hovnách“, je vzorom nekultúrnosti a neúcty. Preto nech sa páči, pán Heger, budujte kultúru úcty a zbavte nás najväčšieho zla v slovenskej politike, ktoré nesie meno Igor Matovič,“ podotkol Šutaj Eštok.

Koalícia by mala urobiť krok, čo pred rokom

Strana je presvedčená, že Matovič nemá čo hľadať v jednej z kľúčových ústavných funkcií. Koalícia by v prípade Matoviča mala dospieť k rovnakému záveru ako pred rokom, keď pochopila, že Matovič nemôže byť premiérom, zhodnotil Šutaj Eštok.

„Dnes je najvyšší čas, aby uznali, že ani štátna kasa nemôže byť strážená bláznom bez akejkoľvek zodpovednosti,“ dodal.

ano, TASR, foto: facebookNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…