Domov Šport Hokejová reprezentácia má nového trénera

Hokejová reprezentácia má nového trénera

0
0

Generálny manažér Miroslav Šatan oznámil meno nového trénera hokejovej reprezentácie počas slávnostného vyhlasovania ankety Hokejista roka 2017.

Stal sa ním Craig Ramsay. Zväz podpíše s novým kormidelníkom kontrakt na dva roky do MS 2019, ktoré sa uskutočnia na Slovensku.

„Máme nového trénera a bude ním Craig Ramsay,“ oznámil Miroslav Šatana informáciu, na ktorú hokejové Slovensko čakalo tak dlho.

„Som rád, že takýto odborník, ktorý pôsobil v NHL ako hráč a dlhé roky ako tréner v rôznych úlohách, príde k nám a pomôže nám nasmerovať náš hokej.

Je to veľký odborník, ktorý s hokejom toho veľa zažil,“ povedal Miroslav Šatan. Od nového trénera sa očakávajú dve základné úlohy.

„Uchopí sa funkcie hlavného trénera a bude mentorom pre všetkých mládežníckych trénerov. Chceme, aby naši hráči vyrastali v jednotnom systéme, aby keď prídu do dvadsiatky neboli tieto veci pre nich nové.“

Chce pomôcť slovenskému hokeju

Craig Ramsay chce priniesť do slovenskej hokejovej reprezentácie skúsenosti z NHL a skĺbiť ich s európskym štýlom hokeja.

„Máte talentovaných hráčov, ktorí však potrebujú byť správne vedení. Určite nechcem hráčov obmedzovať, ale niekedy sa treba obetovať pre úspech tímu.

Moje ambície so Slovákmi? Najskôr sa chcem zorientovať, čím skôr musím prísť na Slovensko a spoznať hráčov. Až potom budem môcť hovoriť o cieľoch,“ skonštatoval Craig Ramsay v rozhovore pre RTVS.

Nový tréner národného tímu má skúsenosti so slovenskými hráčmi, hoci v Európe nikdy netrénoval. „Stretol som sa so Zdenom Chárom v Bostone a sledoval som aj ostatných slovenských hráčov v NHL.

Chvíľu som trénoval aj Mariána Hossu v Ottawe a samozrejme, že som si všímal aj skvelú kariéru Mira Šatana. Je to pre mňa obrovská príležitosť, chcem pomôcť slovenskému hokeju,“ povedal Ramsay.

Kto je Craig Ramsay?

Rodák z Westonu ako hráč absolvoval v zámorskej NHL vo farbách Buffala 1070 zápasov základnej časti, v play‑off pridal 89 štartov. Ako tréner viedol v profilige Buffalo Sabres, Philadelphiu Flyers aj Atlantu Thrashers.

V sezóne 2003/2004 bol členom realizačného tímu Tampy Bay Lightning pri ceste za Stanleyho pohárom. Ramsay pracoval aj v kluboch Florida Panthers, Dallas Stars, Ottawa Senators, Boston Bruins, Edmonton Oilers a Montreal Canadiens.

Vystriedal viacero pozícií, od trénera, cez asistenta trénera, skauta až po asistenta generálneho manažéra.

Juraj Valko, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…