Domov Šport Hráči Liverpoolu a Arsenalu sa postarali o nevídanú prestrelku

Hráči Liverpoolu a Arsenalu sa postarali o nevídanú prestrelku

0
0

Štvrté kolo anglického ligového pohára sa nieslo v znamení veľkých šlágrov. Okrem duelu medzi Chelsea a Manchestrom United, v ktorom Marcus Rashford vystavil „the blues“ jasnú stopku, si v stredu zmerali sily aj európski šampióni z Liverpoolu a trápiaci sa Arsenal. Diváci si na Anfield Road vychutnali desaťgólovú kanonádu, ktorú museli rozhodnúť až penalty.

Gunners nezažívajú vydarenú sezónu. V prebiehajúcom ročníku Premier League nepodávajú stabilné výkony, a tak priaznivci vehementne žiadajú odchod španielskeho kormidelníka Unaia Emeryho, ktorý nedokázal celok zo severu Londýna dostať do prestížnej Ligy majstrov.

Na druhej strane Kloppov Liverpool aktuálne vedie domácu súťaž a pred druhým Manchestrom City si drží 6-bodový náskok. Hoci oba tímy nastúpili do pohárového stretnutia v „omladených“ zostavách, favoritom boli domáci.

Bitka o Puskásovu cenu

Skóre zápasu otvoril nešťastným vlastným gólom stopér Arsenalu Mustafi. Na druhej strane vyrovnával z ofsajdovej pozície Uruguajčan Torreira.

Podobne s dávkou šťastia padol aj gól na 2:1 pre hostí, keď gólman Liverpoolu Kelleher vyrazil loptu len pred 18-ročného Gabriela Martinelliho a ten z tesnej blízkosti nezaváhal.

Nikým nestrážený Brazílčan zvýšil na 3:1 po dobrej prihrávke Saku. Domáci stihli ešte do polčasu znížiť. Zo značky pokutového kopu sa po faule dvojgólového Martinelliho presadil James Milner.

Gólové zápisy z druhého dejstva boli akoby vystrihnuté zo súťaže o najkrajší gól sezóny. Po chybe Milnera sa na brankára rútil Maitland‑Niles.

Lopta smerovala mimo tri žrde, no Mesut Özil ju bravúrnou „pätičkou“ vrátil späť do hry a 22-ročný Angličan zvýšil na 4:2. Kontaktný gól „the reds“ prišiel v 58. minúte.

Oxlade‑Chamberlain obral súpera o loptu a spoza vápna takmer pretrhol sieť za Martinezom. O vyrovnanie sa postaral po efektnej otočke Belgičan Origi.

20- ročný Joe Willock z Arsenalu svojím ďalekonosným projektilom na chvíľu umlčal Anfield, no Origiho volej vrátil zápas do nerozhodného stavu.

Reklamu na futbal museli rozhodnúť až pokutové kopy. V nich sa ako jediný neúspešný exekútor prezentoval Dani Ceballos z Arsenalu, a tak sa z postupu do štvrťfinále radovala domáca družina.

Noc rekordov

Duel, ktorý sledovalo takmer 53 000 divákov, sa s určitosťou zapíše do histórie najsledovanejšieho ostrovného športu. Skóre 5:5 po 90 minútach bolo druhé najvyššie v dejinách ligového pohára.

Prvenstvo v počte strelených gólov v riadnom hracom čase drží zápas medzi Dagenham & Redbrige a Brentfordom z roku 2014, ktorý sa skončil so skóre 6:6.

Liverpool inkasoval 5 gólov na domácej pôde len po druhý raz za posledných 66 rokov. Naposledy dokázal na Anfielde „zarezať“ minimálne päťkrát práve Arsenal (6:3) v ligovom pohári v januári 2007.