Domov Slovensko Imreczeho prepustili z väzby

Imreczeho prepustili z väzby

0
0

Exšéfa Finančnej správy (FS) Františka Imreczeho prepustili minulý piatok z väzby. Rozhodol o tom špeciálny prokurátor Daniel Lipšic príkazom, a to z dôvodu, že po vykonaní procesných úkonov v minulom týždni pominuli dôvody na ďalšie trvanie jeho väzby.

Hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Jana Tökölyová informovala, že spolu s Imreczem prepustili z väzby aj obvineného Milana Grega.

„Obvinení sú trestne stíhaní za pokračovací obzvlášť závažný zločin porušovania povinností pri správe cudzieho majetku a iné trestné činy v rámci veci známej pod názvom Mýtnik,“ objasnila hovorkyňa GP SR.

Podľa jej slov obvinený bývalý šéf FS sa k trestnej činnosti, ktorá sa mu kladie za vinu, priznal a úprimne ju ľutuje. Zároveň spolupracuje s orgánmi činnými v trestnom konaní na objasňovaní ďalšej závažnej trestnej činnosti.

„Môžem potvrdiť, že dnes predpoludním bol klient prepustený z väzby krátko pred skončením jej základnej lehoty. Vo väzbe bol od 29. januára, pričom vyšetrovanie naďalej prebieha a na ďalších úkonoch sa bude zúčastňovať osobne alebo prostredníctvom svojho obhajcu,“ povedal pre TASR obhajca Františka Imreczeho Miroslav Ivanovič.

Mýtnik

Počas akcie Mýtnik bol zadržaný a väzobne je stíhaný podnikateľ Jozef Brhel. Zadržaný bol aj jeho brat Peter a Jana Rovničanová. Jozefa Brhela zobral právoplatne do väzby Najvyšší súd SR 1. marca. Odvolací súd u neho skonštatoval dôvody útekovej a kolúznej väzby. Petra B. prepustili z väzby v apríli.

red, TASR, foto: TASR Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Avis Prestige má pre vás výnimočnú letiskovú službu. Bez stresu a bez prekážok.

Ak ste niekedy zažili stres z cestovania, tak práve pre vás existujú rôzne možnosti, ktoré…